Hokejisté HK Rokycany jsou v semifinále plzeňské poloviny Západočeské ligy. Postupové razítko vystavili v sobotu večer na domácím ledě, kdy s přehledem porazili protivníka ze severu. Připomínáme, že úvodní duel na Košutce skončil 4:2 pro HK.

HK Rokycany – Apollo Kaznějov 9:3 (2:0, 1:0, 6:3).

Naši zástupci byli lepší a zvolnili až za stavu 7:1. „Bylo znát, že všichni chtějí dát gól a obrana byla na vedlejší koleji,“ usmíval se lodivod Richard Schwarz.

Branky a asistence: 3. Nový (Vajner), 18. Zajíček (Soukup, Krýner), 23. Geltner (Kocman, Martinec), 44. Kocman (Švík), 46. Soukup (Pour, Kocman), 48. Kocman (Martinec, Geltner), 49. Karbulka (Koc, Zajíček), 53. Geltner (Kocman), 54. Soukup (Geltner) – 45. Pejchar, 50. Komanec, 56. Pejchar.

Další zápasy: Meteor Třemošná zúročil nečekanou domácí výhru 6:5 s Domažlicemi v postup. Na Chodsku remizoval 6:6 a podle předem daného klíče jdou dál oba celky.

Kromě Kaznějova skončila sezona i pro Tachov, který nezvládl ani druhý souboj s Klatovy B (4:7).

V sobotu: HK Rokycany vyrukuje na domácím ledě od 17 hodin na Třemošnou. „Měli bychom být kompletní a přestože nemáme se soupeřem oslnivou bilanci, věříme si. Meteor těží z juniorské základny a kluci dobře bruslí i kombinují,“ sdělil Schwarz o protivníkovi. Odveta bude příští neděli v Třemošné.

Ve druhém utkání Domažlice pozítří hostí Klatovy B od 19 hodin.