Doslova hokejovou Mekkou se stává zimní stadion v okresním městě. Uplynulý týden využívali ledovou plochu brankáři reprezentačních družstev mládeže. od šestnáctky až po dvacítku. Nejblíž z okresu to měl Jan Bednář, který v Rokycanech začínal a nyní hájí svatyni Energie Karlovy Vary. Ale známá jsou i jména některých trenérů: Václav Fürbacher, Lukáš Mensator, Michal Mařík a s nimi dorazili třeba Jaroslav Kameš, Ondřej Pavelec, atd.

Program přípravného kempu pro pětatřicet nominovaných gólmanů nebyl složitý. Denně dva tréninky na ledě s rozdělením do šesti skupin a nácviky prvků (zapojili se přitom i mladí plzeňští útočníci) a přesuny do penzionu v Mýtě. Zde na účastníky čekaly dlouho večer teoretické pasáže. „V obou základnách jsme našli ideální podmínky, kdy nám domácí vyšli ve všech směrech vstříc. Určitě bychom chtěli takové soustředění v Rokycanech zopakovat,“ vyjádřil se šéftrenér Radek Toth.

Připomeňme si, že nedávnou obdobnou akci u nás absolvoval výběr ČR do 20 let. V nejbližších dnech ho čekají tři zápasy proti Slovákům.

Fotbaloví rozhodčí a delegáti
OBRAZEM: Fotbaloví rozhodčí a delegáti obsadili v sobotu písecký areál