Baníkovci začali aktivně. Lépe bruslili, a tak se rodily hned v úvodu utkání vyložené šance. Při jedné z nich byl faulován Sopr, ale výhodu trestného střílení nevyužil. Chuť si spravil chuť o chvíli později, a to v čase 6:20, kdy vybojoval puk v levém rohu útočného pásma a bombou od kruhů na vhazování poslal Sokolovské do vedení. Poté měli několik šancí i domácí, ale Jakubal v brance byl pozorný. Další góly padaly až v samotném závěru prvního dějství. Nejprve domácí využili nepřehledné situace při signalizované výhodě a Tureček dorazil střelu Špačka – 1:1. V poslední minutě tečoval střelu Přindiše od modré čáry Račanský a zasadil úder domácím do šatny – 1:2.

Druhá třetina se hrála podle scénáře té první, Baník měl více ze hry a několik vyložených šancí, ale gólově se prosadil až v poslední minutě, když na 1:3 zvyšoval svou druhou brankou Sopr po asistenci Mudry.

Ve třetí části utkání Sokolovští stále udržovali vysoké tempo, měli několik dalších příležitostí, ale paradoxně to byli domácí, kteří snížili na 2:3 střelou Bárka. Domácím v druhé polovině této třetiny došla trpělivost a častými fauly posílali Sokolovské do početní převahy. Ti měli mnoho šancí ke skórování, ale ujala se pouze jediná, a to když v 55. minutě Van Waardenburg tečoval při přesilové hře střelu Mudry – 2:4.

Odveta se na sokolovském ledě uskuteční tuto sobotu. Už pozítří, ve středu 3. září, se však na rokycanském ledě koná od 18 hodin další zajímavý zápas s HC Tábor.

Branky: 19. Tureček (Špaček), 51. Bárek (Špaček) – 7. Sopr, 20. Račanský, 40. Sopr, 55. Van Waardenburg. Vyloučení: 14:10. Využití: 0:1, oslabení: 0:0. Rozhodčí: Svoboda, 100 diváků.

Sestava Rokycan: Mitáček – Bárek, Fiala, Kovářík, Tureček, Hofraitr, Krtěn, Vrba, Brožík – Šindelář, Pavlis, Špaček – Bednář, Švík, Kreuzmann – Štefl, Pouska, Samek – Metlička, Strnádek, Hrubý. trenér: Bednář.