HK Rokycany – Stadion Cheb 5:2 (2:2, 2:0, 1:0). Na zimním stadionu se sešla parádní divácká kulisa. Návštěvníky přilákal souboj o nejvyšší příčky, kdy ambiciozní protivník (s posilami z Karlových Varů i Sokolova) dal o sobě důrazně vědět už před zahajovacím buly. „Na přebor požadoval vcelku nestandardní podmínky – dvě šatny, prostor k masáži, atd.,“ hlásil jeden z domácích lodivodů Richard Schwarz, který však na střídačce kvůli nemoci chyběl.

Papírové prognózy vzaly za své hned ve druhé minutě. Rokycany se ujaly vedení a přestože o něj brzy přišly, nesklonily hlavy. V urputné bitvě ještě v úvodní části vyrovnaly a pak dvakrát udeřily během prostřední dvacetiminutovky. V hektické atmosféře to neměla jednoduché trojice rozhodčích a svědčí o tom značný počet trestů. Včetně těch osobních!

V plné nahotě se to projevilo během závěrečné dvacetiminutovky. Lavice pro provinilce byla téměř nepřetržitě plná a až sedm minut před sirénou Rokycany v početní výhodě definitivně zlomily odpor protivníka.

Branky a asistence: 2. Pondělík (Petr), 18. Švík (Geltner), 28. Pondělík, 36. Koc (Hauer), 53. Petr (Pondělík) – 6. Strýček (Bernáth), 9. Čejka (Krutina)

Rozhodčí: Václav Kosnar — Filip Sýkora, Patrik Bubla. Vyloučení 10:15, vyšší tresty 2:5. Využití přesilovek 2:0.

Ostatní výsledky 17. kola: Rebel Nejdek – Klatovy B 5:2, Ostrov – Mariánské Lázně 1:7, Kaznějov – Tachov 11:1, Sokolov B – Domažlice 5:7.

Program 18. kola: na lídra čeká nepříjemný protivník v Domažlicích. Rokycany se do chodské metropole vydají pozítří a vědí, že domácí mají o dva zápasy méně, což zkresluje aktuální pořadí.

Sobota 25. ledna (16.15) Mar. Lázně – Třemošná, (17.30) Tachov – Ostrov, (18:00) Domažlice – HK Rokycany.

Neděle 26. ledna (16.15) Klatovy B – Třemošná, (17.00) Stadion Cheb – Rebel Nejdek.