BLESKOVÝ ÚDER HOSTŮ

Z obou týmů hned při rozcvičce čišela touha vyhrát a napětí se dalo krájet. Zazněl úvodní hvizd a ve třetí minutě bohužel otevřela skóre Třemošná. Naši zástupci ovšem nevěšeli hlavy a bojovali dál. Hra se přelévala jako na houpačce. Přesilovky i oslabení na obou stranách a nesčetné množství šancí, které však obrana domácích i hostů úspěšně likvidovala, přinášely do první třetiny spoustu napětí, ne však gól. V šestnácté minutě se ale Viktorie Jílková dostala ke střele, a ta po dorážce Radima Krátkého skončila v síti. Euforie netrvala dlouho. Dvě a půl minuty před sirénou propadl ve zmatku před naší bránou puk za brankovou čáru. Do kabiny tedy domácí odcházeli za stavu 1:2.

VYROVNÁNÍ V OSLABENÍ

Rokycany bojovaly dál. Hra se opět přelévala z jedné strany na druhou a fanoušci se nenudili. V polovině druhé třetiny se nad domácími stahovala mračna. Podražení třemošenského hokejisty znamenalo pro rokycanského provinilce pobyt na trestné lavici. Jenže složitou situaci perfektně vyřešil Ondřej Šafránek. Najel si do chybné soupeřovy přihrávky a potrestal ji gólem.

Následovaly další dvě chyby hostů. Ve 33. minutě třemošenská hra v šesti umožnila dvouminutovou převahu HC a ve 36. minutě si vyzkoušel samostatný nájezd bývalý třemošenský hráč Samuel Černý. Trestné střílení neproměnil, ale v následné přesilovce překonal gólmana hostů Maxim Voves, rovněž bývalý hráč Meteoru.

SLIBNÝ NÁSKOK ROZTÁL

Za stavu 3:2 se do poslední části vstupovalo domácím lépe. Hned ve 42. minutě projel David Krajči středem hřiště do útočného pásma, kde mezi kruhy přenechal puk Vovsovi, který přesnou a tvrdou střelou zavěsil na 4:2! Optimismus na domácí střídačce neovlivnil ani kontaktní gól soupeře. V 53. minutě už to však bylo 4:4 a drama gradovalo.

Hned v 54. minutě fanoušci Rokycan znovu jásali. Po úspěšném účinkování Vovse a Černého před svatyní soupeře zajistil Tran Le Khanh těsný náskok HC.

Ani to ale nebylo všechno. Na začátku 59. minuty Třemošná udeřila popáté. Proti byli ovšem Šimon Komanec s Viktorií Jílkovou. Po perfektní kombinaci vstřelil Radim Krátký šestý gól. Meteor zariskoval. Odvolal brankáře a při power-play srovnal na konečný stav 6:6.

Rokycanští borci byli sice částečně rozladění, ale berou i bod, který je udržel na druhém místě průběžného pořadí.

STATISTIKY ZÁPASU

Zde je sestava domácího týmu:
Petr Hittman (Jan Suchý) – Samuel Černý, Hugo Kohel, Lukáš Turek, Tran Le Khanh, Tomáš Skala – Šimon Komanec, Radim Krátký, Viktorie Jílková – David Krajči, Ondřej Šafránek, Maxim Voves – Matěj Křepela, Dominik Škrle, William Houška.

Góly: Maxim Voves a Radim Krátký po dvou, Ondřej Šafránek, Tran Le Khanh po jednom.

Asistence: Jílková dvakrát, David Krajči, Šimon Komanec, Radim Krátký jednou.

PŘÍŠTĚ S PLZEŇANY

Další domácí zápas sehraje kádr starších žáků HC v sobotu 22. prosince ve 12:30 hodin proti vedoucí Plzni. Očekávat lze tedy zápas plný napětí!