Přihlásili se na turnaj do Klatov, kde na ně čekali soupeři z Karlovarského (Sokolov, Tachov), Plzeňského (Klatovy) a Jihočeského kraje (Tábor, Jindřichův Hradec). Ještě za tmy sedmáci na domácím zimním stadionu zabalili vše potřebné a vyjeli do boje za romantického východu slunce. Tým HC byl odsunut do šatny v prvním patře, takže kluci se trochu s výstrojí nadřeli. Jejich vystoupení to však neovlivnilo!

Dodejme, že do tabulky se započítávaly vždy výsledky obou ´poločasů´.

TACHOV MÍSTO SNÍDANĚ

Možná to bylo vánoční náladou, možná tím, že byly prázdniny a čas po osmé hodině ranní.

Zkrátka začátek utkání s Tachovem byl ze strany HC rozpačitý. Šancí bylo minimum a naše vyslance probudil až inkasovaný gól. Byla to mimochodem jediná branka, kterou Tachov v tomto souboji zaznamenal. Za tři minuty přesnou střelou do rohu vyrovnal Komanec a do konce dvacetiminutovky přidal po útočné akci první pětky další gól Krátký.

Ve třetí minutě druhé poloviny přišly po sobě dvě slibné akce. Krajči se dostal do úniku a jel sám na bránu, příležitost však neproměnil. O chvíli později se Komanec a Tran dostali do situace dva na jednoho, ale i tato šance zůstala neproměněna. Husarský kousek se ovšem povedl první lajně při oslabení v sedmé minutě. Ve čtyřech hráčích založili útok, a ten již podruhé proměnil Krátký. Devět minut do konce dorazil Krajči střelu Jílkové a zvýšil tak rokycanský náskok. Ten se však nezastavil a byl o půl minuty později navýšen Jílkovou, která využila chyby tachovského brankáře po předchozí šanci Krátkého. Krajči si ve čtrnácté minutě připsal další bod prudkou střelou, která cinkla o břevno a zapadla do brány. Dvě minuty před koncem Černý sám proklouzl středním pásmem a zakončil svou jízdu gólem. V devatenácté minutě dostal od Turka přes celé hřiště přihrávku Voves, vstřelil poslední branku a ukončil Tachovské trápení.

Konečný stav: 2:1; 6:0

ZAVÁHÁNÍ S TÁBOREM

Následovalo střetnutí s Jihočechy.
První polovina utkání byla pro Rokycany nešťastná. HC se zpočátku musel bránit a v sedmé minutě inkasoval první gól. V jedenácté minutě soupeř přidal těsně po sobě další dva góly a Rokycanští začali mít o postup oprávněně strach.

K postupu do finále ale stačilo díky táborskému klopýtnutí s Tachovem vyhrát jednu dvacetiminutovku, takže kluci vyrazili do druhého dějství na led s maximálním nasazením. Bojovalo se tvrdě a ve třetí minutě byl u branky hákován Tran, což znamenalo početní výhodu HC, která se po faulu na Krátkého zdvojnásobila. Jeden táborský provinilec si trest odseděl a druhého z trestné lavice vysvobodil gólem právě Tran.

Tábor chtěl inkasovanou branku vzápětí oplatit, akci však skvěle zneškodnil golman Skala. Jeho perfektní zákroky vyústily v regulérní pěstní souboje na brankovišti. Ve třinácté minutě druhá lajna HC držela soupeře pod tlakem. Krajči byl po neúspěšné střele zahnán do rohu a chtěl nahrát spoluhráči na střed. Jenže puk trefil clonícího táborského obránce a projel brankáři mezi betony. Nečekaný gól pojistil výhru Rokycan a následoval vysněný postup do finále.