Pro aktéry i hokejové fanoušky půjde o výjimečnou událost. Derby Škody Plzeň s karlovarskou Energií se v nejvyšší soutěži odehraje příští rok v sobotu 17. února pod širým nebem u skokanských můstků v Klingenthalu v rámci Hockey Outdoor Triple, akce k desátému výročí vzniku druhé německé hokejové ligy.

Pro Škodovku nepůjde o premiérový duel na nekryté ledové ploše.

Zápas ve stylu zámořského Winter Classic odehrál plzeňský tým už začátkem roku 2016 v Brně na fotbalovém stadionu za Lužánkami. Indiáni výjimečné utkání před návštěvou 18 514 diváků prohráli 2:5. Byl u toho i útočník Jakub Lev. Otvíral skóre atraktivního duelu.

Plzeňský útočník Jakub Lev atakuje soupeře.Plzeňský útočník Jakub Lev atakuje soupeře.Zdroj: hcplzen.cz

„I když jsme neuspěli, tak jsou to krásné vzpomínky. Takových zápasů odehrajete za kariéru jen pár a každého si vážíte. Těšíme se i na derby v Klingenthalu,“ uvedl Lev. „Předtím s Brnem jsme hráli v centru města, teď je plocha v přírodě, v horách. Areál je parádní. Je to jen kousek od hranic, tak doufám, že přijede spousta našich fanoušků,“ přál si 32letý útočník.

Zápas na stadionu za Lužánkami v lednu 2016 sledovalo přes 18 tisíc diváků.Zápas na stadionu za Lužánkami v lednu 2016 sledovalo přes 18 tisíc diváků.Zdroj: hcplzen.cz

„Bude třeba víc sledovat předpověď počasí a podle toho se připravit a obléci. Když bude svítit sluníčko, tak si budeme muset udělat čáry pod očima, aby se nám to neodráželo,“ upozornil Lev.

Do mateřské Plzně se důrazný forvard vrátil po šesti letech, kdy hrál za Vítkovice, Brno a poslední tři sezony válel v Hradci Králové. Teď by měl být jednou z opor Škodovky.

Derby na otevřeném stadionu bere Lev ještě prestižněji než to klasické. „Zápasy s Vary bývají vždy vyhecované. Jde o body, ale takhle mimořádné utkání bude mít ještě větší grády. Nechcete si jen užít fantastickou atmosféru, ale chcete vyhrát. Věřím, že lidi uvidí parádní hokej s úspěšným koncem pro nás,“ prohlásil Jakub Lev.

Lístky na Hockey Outdoor Triple se prodávají na www.hockey-outdoor-triple.com a v síti Ticketmaster v ceně 35 eur (845 korun) a 28 eur (677 korun). Kapacita by měla být 20 000 diváků.

Radost v cíli.
Bikerka Holubová dolétla v Glasgow do desítky