Na jeden gól dokázali hokejisté Škody Plzeň vyhrát doma derby s Karlovými Vary, v Liberci už však stejný kousek nezopakovali. I když byli blízko.

Ještě 129 sekund před koncem třetí periody drželi hubený náskok 1:0 z první třetiny, sahali po třech bodech, jenže pak dvakrát neuhlídali Oscara Flynna. Ten stihl srovnat a v prodloužení zařídil Tygrům výhru i druhý bod navíc.

„Vypadá to, že jsme se hodně koukali na fotbal,“ smutnil po prohře 1:2 plzeňský brankář Dominik Pavlát.

Porážkou zklamaný Dominik Pavlát (vlevo) se po zápase zdraví s libereckým brankářem Petrem Kváčou.Porážkou zklamaný Dominik Pavlát (vlevo) se po zápase zdraví s libereckým brankářem Petrem Kváčou.Zdroj: hcbilitygri/Marek Sekáč

Předtím na Štěpána vynuloval karlovarskou Energii a v bráně čaroval i v Liberci. Teprve v 58. minutě plzeňského fantoma překonal Flynn.

„Mrzí to. Přestože nám to tam teď nepadá, tak jsme byli kousek od tříbodového vítězství, a v Liberci se nevyhrává lehce. Bohužel nás pořád sráží individuální chyby,“ podotkl 23letý gólman.

V brance se nenudil. V první třetině kryl jedenáct libereckých projektilů, ve druhé o sedm více a ve třetí části na něj letělo znovu jedenáct střel. Ta poslední dopadla. „Měli hodně šancí, ale byl jsem rád, že na mě šlo tolik střel. Bohužel to vyšlo jen za bod. U prvního gólu jsme si nepokryli křižnou přihrávku. Flynn to dostal na ránu z první, navíc puk ve vzduchu zaplaval. Takže spíš náhodný gól,“ litoval Pavlát.

U vítězné trefy Tygrů si už tak jistý nebyl. „Možná jsem to mohl řešit jinak. Hlavně jsem si hlídal hráče s pukem, aby mi nedal gól na bližší tyč. Ale i my jsme mohli v prodloužení rozhodnout, trefili jsme břevno, bohužel to nevyšlo a brali jsme jen bod,“ říkal brankář.

Před brankou Dominika Pavláta ze Škody Plzeň je živo. Prostor hlídá hostující obránce Jan Piskáček (v modrém dresu) před libereckými hokejisty.  
Škodovka sahala po třech bodech, ale v Liberci získala jeden

EXTRALIGA NEBRZDÍ

Další rok sice bere za své, jenže ještě se bude hrát. V pátek přiletí do Plzně brněnská Kometa, zápas 33. kola začíná v Logspeed CZ Aréně v 17.30.

Pro Škodovku jde o další důležitý duel s níže postaveným sokem, šestého s devátým celkem nejvyšší soutěže. Přitom s týmem, kterého Indiáni v sezoně ještě neporazili. Napoprvé doma s Kometou prohráli v prodloužení 3:4 a v Brně padli 1:3.

A jak jsou rozdané karty nyní?

Západočeši stále bojují s následky virózy, zvlášť obranu lepí jak se dá, ale ani Kometa nezáří.

Za tři body vyhrála naposledy v půlce listopadu. Po dlouhé sérii porážek také vedení klubu sáhlo k výměně trenéra. Martina Pešouta nahradil Patrik Martinec, jenže zázračný obrat nenastal. Hned první zápas s novým koučem vyhrála Kometa až v prodloužení a z dalších tří duelů urvala jen bod, naposledy doma po přesčasové prohře s Mountfieldem.

Fanoušci jsou nespokojení. Hrajete o své dresy, vzkázali z hlediště hráčům během minulého zápasu. A přišla další změna. Martincovým asistentem se stal Jaroslav Modrý čerstvě vyhozený z českobudějovického Motoru.

Tak kdo se bude smát naposledy v roce 2022? Škoda nebo Kometa?

„Chceme uzavřít rok vítězně. Už kvůli našim fanouškům, kterým děkujeme za podporu. Doufám, že jich na zápas dorazí co nejvíce a společně získáme tři body,“ přál si plzeňský útočník Kryštof Hrabík.

Hlavní hvězdou závodu v Přívěticích bude český šampion v cross country Ondřej Cink, na snímku z letošního mistrovského závodu ve Stupně.
Přívětická 12, aneb na Radeč a zpátky. Silvestrovská výzva s Ondrou Cinkem

Program zápasů

33. kolo, dnes v 17.30

Škoda Plzeň – Kometa Brno

34., úterý 3. 1. (18.00)

Kladno – Škoda Plzeň

35., čtvrtek 5. 1. (17.30, TV)

Škoda Plzeň – Mountfield

36., neděle 8. 1. (17.20, TV)

Třinec – Škoda Plzeň

41., úterý 10. 1. (17.30)

Škoda Plzeň – Vítkovice

37., pátek 13. 1. (17.30)

Škoda Plzeň – Litvínov

38., neděle 15. 1. (16.30)

Škoda Plzeň – Mladá Boleslav