Ani na druhý pokus se hokejistům SKP Rokycany nepodařilo pokořit houževnatého soupeře z Plzně-jihu. Utkání elitní skupiny krajské soutěže ovlivnila častá vyloučení borců policejního klubu.

SKP Rokycany HC Ves Touškov 2:3 (1:0, 0:0, 1:3). V zahajovacím střetnutí odvetné části nastupovali domácí proti celku, který je jako jediný dokázal dosud porazit. A situace se opakovala.

Premiérovou porážku chtěl SKP pochopitelně soupeři vrátit. Od úvodu byl lepší a ve 3. minutě se radoval z Marešovy vedoucí branky. Protivník se ale bez boje nevzdal. Byl rovnocenným partnerem a vypracoval si několik vyložených šancí. Včetně samostatného nájezdu, ovšem koncovka byla jalová.

Ve druhé třetině byla hra opět naprosto vyrovnaná. Hrálo se velmi čistě, přesto rozhodčí vylučoval pouze domácí hráče. Celá tato část byla charakterizována bojovností na obou stranách a řadou příležitostí. Brankáři však měli sólo a skóre se nezměnilo.

Ve třetí části hry domácí na počátku třetiny dovolili soupeři vyrovnat. Za dvě minuty se podařilo opět Marešovi zvýšit na 2:1. Jižané to nezabalili a vzápětí srovnali krok. Urputná bitva pokračovala a hráč SKP ujížděl sám na brankáře. Tutovku zahodil a naši zástupci za to pykali.

Dvě a půl minuty před koncem rozhodčí nesmyslně přerušil hru kvůli údajně šesti borcům SKP na ledě. Oslabení ale domácí přežili a už to vypadalo na spravedlivou dělbu bodů. Šestadvacet vteřin před koncem utkání však Touškovští skrytou střelou od modré čáry upravili stav na 2:3.

Přestože Rokycany ve zbývajících chvílích nasadily to nejlepší, co na střídačce měly, už se jim skórovat nepodařilo. O body přišly především kvůli neproměňování šancí, kdy mohly a měly o osudu utkání rozhodnout už v první třetině.

Branky SKP: Mareš dvakrát, asistence Beran, Blumentritt, Pondělík.

Vyloučení 6:1 (!)

Sestava SKP Rokycany: Kožina, Filip, Blumentritt, Mareš, Hron, Beran, Kočí, Němeček, Koukolík Petr, Jonáš, Krajči, Pondělík, Brožík.

Příští utkání: SKP Rokycany se tuto sobotu (20. prosince) podívá do Stříbra. Od 17.30 hodin bude hostem HC Buldoci.