O příčku nejvyšší ve skupině A krajské soutěže usilují hokejisté SKP Rokycany. V prvním utkání roku 2016 nastoupili doma proti celku z Chodska.

SKP Rokycany HC Holýšov A 3:2 (3:1, 0:1, 0:0). První třetina začala náporem domácích, jimž se podařilo během šesti minut vstřelit tři branky. Soupeř byl viditelně zaskočený, ale v této době vyjel se zpožděním na led bývalý hráč Plzně Petr Kořínek. Svojí přítomností přispěl ke velkému zlepšení hry soupeře. Přestože Holýšov měl řadu brankových šancí, vždy ztroskotal na brankáři Tomáši Holém. Až před koncem třetiny kapituloval.

Druhá třetina byla o bojovnosti a protivník z Domažlicka kousal. Z jeho náporu rezultovaly další příležitosti a při jedné z nich nastřelil tyč. Hlavní rozhodčí zapískal, poradil se s čárovými arbitry a nakonec uznal branku! Protesty rokycanských hokejistů nebyly nic platné. Přes tuto nemilou záležitost borci SKP zvedli hlavy a postupně se jim podařilo vyrovnat hru.

Závěr byl o srdíčku! Urputná bitva se týkala doslova každého metru ledové plochy. Až pět minut před koncem zápasu domácí museli hrát v oslabení. Puk vybojoval Beran ve vlastní třetině a vyrazil k brance soupeře. Cestou byl třikrát jasně faulován, ovšem hlavní rozhodčí pouze rozpažil. Když rokycanský hokejista protestoval, okamžitě vyfasoval osobní trest na 10 minut. Holýšov uzavřel SKP v jeho obranném prostoru a Vlček ve snaze vyhodit kotouč za třetiny přestřelil plexisklo. Naši zástupci tedy hráli jen ve třech, ale obětaví zadáci a brankář oslabení přečkali. Soupeř ještě těsně před koncem odvolal gólmana a v šesti hráčích se marně snažil o vyrovnání.

Branky SKP : Adamec, Beran, Brabec.

Asistence: Blumentritt, Adamec, Koukolík, Vlček.

Sestava SKP Rokycany: Holý, Blumentritt, Filip, Brožík, Adamec, Beran, Vlček, Němeček, Brabec, Koukolík, Hron.

Vyloučení 4:1 (plus Beran 10 minut).

Dnes: další utkání absolvuje SKP Rokycany dnes večer v Plzni. Vyrukuje na HC Radobyčice.