V souboji na ledě svého přemožitele z jarního předkola extraligového play-off a semifinalisty soutěže pálili dlouho ostrými jen škodováci. Trefovali se obránci.

V úvodu Plzeň přečkala s přispěním brankáře Pavláta tlak i šance domácích a po jedné z nich udeřila. Gólmana Krošelja překvapil ranou od modré Budík.

Před koncem třetiny boleslavský Bičevskis sice sklepl puk do plzeňské klece, ale gól neplatil, protože hůl měl příliš vysoko.

A Plzeňští poté dál navyšovali náskok. V úvodu prostřední periody se z vrcholu levého kruhu trefil Zámorský, opět zadák. A na 3:0 pro Plzeň upravil tvrdou ranou z voleje Piskáček, další z noviců v plzeňské defenzivě.

Bruslaři vzápětí snížili, když puk za čáru dorážel Šmerha. Měli i další šance, ale dočkali se až v 50. minutě, kdy skóroval Pláněk. V závěru ještě svěřenci explzeňského trenéra Čiháka při hře bez gólmana dostali puk do sítě hostů, ale bylo to až po přerušení hry. Plzeň se tak v přípravě dočkala druhé výhry.

„Vítězství po těch dvou nepovedených zápasech je cenné, zvlášť proti Mladé Boleslavi. V řadě věcí jsme se zlepšili, ale největší podíl na vítězství měl fantastický výkon brankáře Pavláta,“ prohlásil po boji plzeňský trenér Miloš Říha.

Další herní test čeká Škodovku v pondělí, kdy se doma utká od 17.30 hod. s Motorem České Budějovice.

Příprava: Mladá Boleslav – Škoda Plzeň 2:3

Třetiny: 0:1, 1:2, 1:0. Branky a nahrávky: 32. Šmerha (Jánošík, Bičevskis), 50. Pláněk (Lantoši) – 10. Budík, 23. Zámorský (Blomstrand), 29. Piskáček (Zámorský).

Sestava Plzně: Pavlát – Piskáček, Zámorský, Houdek, Kaňák, Budík, Baránek, Kremláček, Vitaloš – Rekonen, Mertl, Meyer – Suchý, Kodýtek, Schleiss – Blomstrand, Bitten, Lang – Dvořák, Hrabík, Sedlák.

V cíli hlavního závodu se na tváři Jindřišky Zemanové i po téměř tří a půl hodinové dřině objevil úsměv.