Nejdražší pochutiny pořídíte na stadionech, kde má právo prodeje společnost Colosseum, tedy v Pardubicích, Liberci a také v Kladně. Čtvrtinka oficiálního piva české extraligy, tedy Radegastu (jen Brno má výjimku a točí Starobrno), vás vyjde na 55 korun.

K fotbalu neodmyslitelně patří pivo a klobása.
Hospoda, pivo, klobása. Svatá trojice amatérského fotbalu válčí se zdražováním

Třeba v Kladně při zářijovém otevření zrekonstruovaného stadionu tahle cena návštěvníky ohromila a leckteré pěkně naštvala. Mnozí dokonce na protest chodí o přestávkách pro pivo do nedalekých bufetů a restaurací. "Rovnou si koupím dvě a jdu zase zpátky. Přestávka uteče," směje se Lukáš, jeden z členů kladenského fanouškovského kotle. A Honza dodává, že mu nevadí, když něco stojí dost peněz, ale musí to mít kvalitu. "A ne, že dostanete k nic moc klobáse půlku chleba."

Na všech třech zmíněných stadionech je mezi nejdražšími také klobása, i když původní cenu 110 korun už prodejce v Kladně snížil. Navíc není právě největší a velkému chlapovi po šichtě od hladu nepomůže.

Pivo s klobásou v menu

Vůbec nejdražší pivo je ale roky v největší české aréně v Libni. Na Spartě si dáte čtvrtinku za 60 korun, naopak klobása zase tak drahá není (80 Kč) a kdo má rád pikantní, pochutná si. I v době nebrzdící inflace si pořád ještě na některých stadionech dáte velké pivo za rozumných 40 korun. Ať už je to Brno, Litvínov, Mladá Boleslav, nebo Třinec.

Dva kluby spojily fanouškovské dobroty dohromady a pivo s klobáskou nabízejí v menu. V Třinci si ho fanoušek může poručit na 115 korun a v Pardubicích ho prodejce dává za 139 korun.

Jedním z klubů, který už vratné plastové půllitry během zápasů používá, jsou Benátky.
Tady už na fotbale pivo do skla nedostanete. Důvod? Bezpečnost a ekologie

A kde nabízejí jiné speciality? V Brně je to třeba tzv. cigáro - není špatné. V Karlových Varech je klobása skoro stejně velká jako ta proslulá litvínovská. U "chemiků" si navíc můžete nabrat chleba i hořčici podle chuti, za zmínku stojí také kuřecí špíz se zeleninou. Skvělý výběr pak nabízí Hradec Králové. Za zkoušku stojí jak čínské nudle, tak buřty na pivě. Je jich hodně, jsou celkem ostré, dost omáčky i cibule.

Hradci tleskáme, ale co říkáte vy, fanoušci? Jste spokojeni s úrovní občerstvení a cenami na stadionech ve vašich městech?

Srovnání ceny na jednotlivých extraligových stadionech:

Sparta - klobása 80, pivo 60 (0,4 dl)
Liberec - klobása 99, pivo 55 (0,4)
Pardubice - klobása 99, pivo 55 (0,4) - menu 139
Brno - cigáro 45, klobása 95, pivo 40
Litvínov - klobása 90, pivo 40
Vítkovice - klobása 65, pivo 45
České Budějovice - klobása 85, pivo 45
Karlovy Vary - klobása 90, pivo 45
Hradec Králové - 90 klobása (čínské nudle 110, buřty na pivě 100), pivo 50
Mladá Boleslav - klobása 80, pivo 40
Třinec -  klobása 80, pivo 40 - menu 115
Plzeň -  klobása 90, pivo 45
Olomouc -  klobása 90, pivo 45
Kladno - klobása 99, pivo 55 (0,4)