Šťastná výhra. Rozhodlo se 11 vteřin před koncem

Plzeň – Šťastné vítězství vybojovali ve středu hokejisté Škody Plzeň a dál vládnou extralize.

15.11.2017

Plzeň porazila Chomutov 3:2. Vítězný gól padl těsně před koncem zápasu.Foto: Deník / Říský Milan

Indiáni po reprezentační přestávce porazili v utkání 21. kola doma Chomutov 3:2, ale vítězného gólu se dočkali teprve jedenáct vteřin před koncem. A to ještě puk do vlastní sítě poslal chomutovský Růžička.

Plzeň vyrukovala na Piráty už s uzdraveným Kratěnou v sestavě. S reprezentanty Mertlem a Gulašem v první lajně operoval Stach a dohromady se dal znovu útok Kubalík, Kracík, Indrák. Indiáni měli více ze hry, více střel i šancí, přesto po první třetině prohrávali o gól. Hosty držel brankář Lukeš. Nejvíc asi v 6. minutě, kdy na něj z otočky vypálil Schleiss, ale gólman do rány stihl vložit beton a kryl i následnou dorážku.

Domácím k otevření skóre nepomohla ani první přesilovka. Síly se brzy vyrovnaly a početní výhodu si následně užili i hosté.
Preisinger sice vystihl rozehrávku hostů, ale sám pálil vysoko nad. V další přesilovce už Piráti skórovali. Mrázkova rána od modré ještě tečovaná skončila mimo dosah gólmana Svobody, který tak kapituloval po více než 195 minutách. V závěru třetiny rovněž v přesilovce zasypali domácí Lukeše sprškou střel, ale skóre se neměnilo.

Plzeň porazila Chomutov 3:2. Vítězný gól padl těsně před koncem zápasu.

Stejně jako v úvodu druhé části, kdy chomutovské obraně pláchl Straka, najel až před chomutovskou klec, ale po dlouhé kličce nepřehodil brankářův beton. Domácí se dočkali v 25. minutě, kdy v přesilovce navíc při signalizované výhodě Lukeše propálil Gulaš.
Škodovka byla dál aktivnější, měla tlak i šance,  ale houževnatí hosté s Lukešem za zády vzdorovali. Ve 30. minutě Kracík zpoza branky nabil ideálně Kubalíkovi, ale ten trefil jen boční síť. Naopak Piráti se v závěru třetiny znovu ujali vedení. Flemingova rána na brankářovu vyrážečku propadla za Svobodu a puk do odkryté klece zametl Huml. Ve 45. minutě ale domácí podruhé srovnali. Dravě vnikli do útočné třetiny a rychlou kombinační akci zakončil z mezikruží přesnou ranou Mertl.

Jenže potom Indiáni nevyužili dvě přesilovky po sobě. Čas ubýval a šance rozhodnout měly oba celky, třeba jako když se na levém kruhu zjevil chomutovský Koblasa, ale minul. Na druhé straně dvakrát neuspěl Indrák, Plzni nevyšla ani další výhoda, přesto to byli Indiáni, kteří slavili vítězství. V čase 59.49 nahodil Kubalík puk před hostující branku na číhajícího Indráka, ale do přihrávky sáhl Růžička a lobem přehodil vlastního brankáře.

„Chomutov klasicky sázel na perfektní defenzivu a na brejky. Obojí mu vycházelo, navíc je hodně držel gólman, ale důležité je, že nakonec máme tři body. I když to bylo se štěstím, tak jsme si výhru zasloužili,“ prohlásil Milan Gulaš.

První místo bude Plzeň hájit v pátek v Jihlavě a v neděli přivítá doma Vítkovice s Jakubem Lvem.

Hlasy trenérů

Jiří Hanzlík (Plzeň): Celý zápas jme byli aktivnějším mužstvem a první utkání po reprezentační přestávce jsme zvládli, byť nakonec s přispěním štěstí. Bojovali jsme až do konce, měli jsme mraky šancí a vítězný gól byl odměnou za tu aktivitu. Výborný zápas odehrála čtvrtá lajna, která dávala naší hře energii a nebo Jarda Kracík, ale pochvalu si zaslouží celý tým.

Petr Martínek (Chomutov): Co k tomu říci. Celý zápas nás v brance držel fantastický Štěpán Lukeš, pochytal řadu šancí soupeře, jasné góly a nakonec přijde takový smolný gól. Jinak jsme z minima vytěžili maximum, dvakrát jsme se dostali do vedení, ale bohužel jsme potom příliš chybovali a přišli tak minimálně o bod nebo o dva.

Autor: Karel Sopr