Ve čtvrtečním přípravném utkání v Karlových Varech, který hokejová Plzeň prohrála po nájezdech 1:2, plzeňský útočník Jan Schleiss chyběl. Do rodiny 28letého borce totiž ráno přibyl první potomek. Jeho ženě Anetě se narodil syn Frederik.

Přípravné derby Škodovky (v bílých dresech) s Energii v Karlových Varech bylo dramatické až do konce.
Drama až do konce. Přípravné derby rozhodla teprve devátá série

A aby nebylo radosti málo, v pátek plzeňský klub oznámil, že právě Schleiss potáhne i v nadcházející sezoně Škodovku jako kapitán. Asistenty důrazného křídla a plzeňského rodáka budou navrátilec do ofenzivy Jakub Lev a zkušený zadák Jan Piskáček.

V uplynulé sezoně, v níž Plzeň skončila po základní části až dvanáctá a v předkole play-off pak nestačila na Liberec, patřil Schleiss k nejproduktivnějším hráčům týmu. V 50 zápasech základní části si připsal 13 gólů a k tomu 15 asistencí. V pěti zápasech play-off pak přidal čtyři finální přihrávky.

Škodovka rozehraje nejvyšší soutěž domácí zápasem s úřadujícími mistry z Třince a atraktivní duel zahájí boje v extralize už ve čtvrtek 14. září. Utkání začne v plzeňské Logspeed CZ Areně v tradičních 17.30 za asistence televizních kamer O2 TV Sport.

Permanentky na domácí zápasy Indiánů jsou stále v prodeji, vstupenky na jednotlivá utkání se začnou prodávat začátkem září.

V záři blesků v úvodní rychlostní zkoušce loňské Barum Rally.
Startuje Barum Rally. Už první erzeta je strhující, říká pilot Václav Pech jun.