Za sebou mají tři domácí zápasy během týdne a teď hokejisté Škody Plzeň zase třikrát vyjedou k soupeřům. V pátek zamíří Indiáni do Českých Budějovic, v neděli do Olomouce a příští čtvrtek se představí na ledě vedoucích Pardubic.

Do souboje s českobudějovickým Motorem (začátek v 17.30) vletí modrobílí naladění výsledky z domácí série. Škodovka získala pět z možných devíti bodů, když skolila Litvínov a naposledy v prodloužení Mladou Boleslav. Po 38. kole se Plzeň drží na šesté příčce s náskokem před celky ze spodku tabulky.

„Když se urvou nějaké body, tak je v kabině hned lepší nálada. I pohled na tabulku je příjemnější. Ale nezahálíme, protože je třeba dál bodovat,“ prohlásil plzeňský obránce Michal Houdek.

Duelem s Motorem uzavřou Plzeňští třetí čtvrtinu základní části. „Letí to,“ připustil dvaadvacetiletý bek.

Že se čas krátí, jsou si vědomi i na jihu Čech. Motor totiž sedí na dvanácté příčce a ze dna obhájce loňského bronzu nevytáhla ani rošáda na postu hlavního kouče. Vyhozeného Jaroslava Modrého nahradil David Čermák, mužstvo sice pod novým trenérem začalo dvěma výhrami, ale následně znovu převážily ztráty. Jako naposledy, kdy Budějovičtí v úterní dohrávce na Spartě padli 0:5.

„Je jasné, že Motor zvlášť doma bude chtít porážku odčinit a očekávám proto hodně bojovné utkání. My se ale musíme soustředit na sebe a navázat na povedené pasáže z vítězných utkání doma. To jsme soupeře na dlouho zavřeli u jeho brány, hráli aktivně a často stříleli,“ uvedl obránce Houdek.

Hra Škody nabrala na údernosti a po vyprázdnění marodky se kromě tahounů z první lajny prosadili i další borci. Jakub Pour si v minulých třech kolech připsal pět bodů (2 góly + 3 asistence), shodně čtyři pak další forvard Filip Suchý (2 + 2) a obránce Marek Baránek (4 asistence). K tomu přičtěte jisté výkony gólmana Miroslava Svobody, který třeba proti Mladé Boleslavi vytáhl úspěšnost zákroků na 95,8 procenta.

„Měli jsme nemocné i zraněné a teď se sestava trochu ustálila. Dvojičky máme, jen je třeba, aby lajny hrály pospolu co nejdéle,“ přál si plzeňský trenér Petr Kořínek.

Ve vzájemných utkáních s Motorem v sezoně mají Západočeši lehce navrch. Doma vyhráli 4:1 a napoprvé v Budějovicích padli až po nájezdech 2:3.

Simona Spěšná na startu mistrovského cyklokrosu, vlevo v pozadí otec a trenér Milan Spěšný.
Oslavy u Seiny střídá dřina. Bikerka Spěšná trénuje ve Španělsku