Zbiroh – Strašice 6:3 (2:2, 4:1, 0:0). Favorizovaní borci TJ Město se ujali vedení Švehlou už v páté minutě (asistovali Procházka a R. Pichlík). V minutě jedenácté zvyšoval Benetka (Obleser) na 2:0), jenže soupeř to nezabalil. Vzápětí snížil Nový (D. Šimonovský) a ještě v úvodní třetině vyrovnal Klír (Vít).

Prostřední patnáctiminutovka však patřila Zbirohu. Na gól Kaly (Procházka, R. Pichlík) sice dokázal zareagovat Nový (Lorenc), jenže to byla labutí píseň poražených. Premiérovou trefu v dresu TJ Město si připsal mladý Matěj Fríd. Obyvatel Lhoty pod Radčem a hráč, který prošel mládežnickými kategoriemi v Rokycanech. Využil možnosti střídavého startu a jen potvrdil, že spolupráce mezi Zbirohem a HC je užitečná. Na jeho první zásah mu nahrál R. Pichlík a krátce na to se prosadili i R. Pichlík (Houdek) a poté si Houdek s R. Pichlíkem role vyměnili při šestém gólu. V koncovce už střelcům vyschl prach.

Matěj Fríd přispěl k výhře 6:3 se Strašicemi.Matěj Fríd přispěl k výhře 6:3 se Strašicemi.Zdroj: TJ Město Zbiroh

Město Zbiroh: Wohlmuth (Bartovský) — Stiegler, Kleinhampl, Fríd, Helcl, Frühauf, Vaněk, Obleser, Houdek — M. Pichlík, Kala, Benetka, Švehla, Procházka, Křížek, Adam, Kokoška, Novák, R. Pichlík, Dongres.

Strašice: Vild — Hatlman, Zacharenko, Chudáček, Šimonovský — Volráb, Lorenc, Pícha, Štrunc, Vít, Brabec, Nový, Klír.

TJ Město Zbiroh
Zbiroh vyhrál s Losinou. Jak pokračuje krajská hokejová soutěž?

Rozhodčí: Matěj Straka — Antonín Smola, Josef Koukolík měli díky slušnému vystupování aktérů snadnou roli. Na každé straně vylučovali jediného provinilce.

O víkendu: Zbiroh válčí v sobotu od 19.45 v Rokycanech s HC Omega Trans. Strašice pojedou o den později do Třemošné.