Opilý kamioňák ohrožoval svou jízdou řidiče na D5.Opilý kamioňák ohrožoval svou jízdou řidiče na D5.Zdroj: Policie ČR„S nákladním tahačem Mercedes a návěsem Schmitz Cargobull jel po dálnici D5 ve směru od Rozvadova na Prahu, v době, kdy již byla tma, měl u tahače zapnuté pouze denní svícení a na návěsu neměl zapnuté vůbec žádné osvětlení,“ přiblížila situaci na dálnici mluvčí policie Dagmar Brožová. „Po dálnici kličkoval, v několika případech vytlačil z jízdních pruhů motorová vozidla, která, aby se vyhnula srážce, zajela do odstavného pruhu. V době, kdy byl předjížděn policisty, začal rovněž bezdůvodně přejíždět do jiného jízdního pruhu, načež musel policista najet ke středovým svodidlům, aby zabránil střetu,“ doplnila mluvčí.

Oznámení o nebezpečně jedoucím kamionu přijali policisté na lince 158 v pondělí 19. února po devatenácté hodině. Kamioňáka poté zastavila hlídka. Z muže byl cítit alkohol a v kabině nalezli policisté prázdnou láhev od vodky. Vyzvali tedy řidiče k provedení dechové zkoušky. Tu se podařilo provést asi zhruba po hodině pokusů, při nichž ještě opilý šofér častoval hlídku urážkami a slovně ji napadal. Výsledek byl však všeříkající, 2,52 promile.

Nález sršně asijské v Hrádku u Rokycan.
Nebezpečná sršeň asijská byla objevena na Rokycansku. Dovezly ji kamiony

„Lékařské vyšetření spojené s odběrem krve řidič odmítl. Policisté ho převezli na služebnu, kde se stále choval agresivně, chtěl odejít a vrátit se do vozidla. Případ byl postoupen kriminalistům,“ uvedla mluvčí Brožová s tím, že svým jednáním tak řidič ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, které úmyslně vydal v nebezpečí těžké újmy na zdraví nebo smrti, když řídil po dálnici těžkou a rozměrnou jízdní soupravu, jejíž řízení klade na řidiče zvýšené nároky. Způsob jeho jízdy byl hazardní a je jen dílem náhody, že nezapříčinil žádnou dopravní nehodu. Kriminalisté státnímu zástupci doručili podnět k podání na vzetí obviněného do vazby.

Zároveň se policie obrací s prosbou na případné svědky riskantní jízdy nebo řidiče, kteří byli jízdou opilého kamioňáka ohroženi nebo omezeni, aby kontaktovali policisty na tísňové lince 158.