Pod vlivem alkoholu se při čtvrtfinálovém utkání v O2 Areně choval podle pořadatelů natolik nevhodně, že na něj zavolali policii, která ho nakonec z haly nejprve vyvedla a pak i odvezla na záchytku.

„Minulý týden ve čtvrtek při zápase České republiky s Amerikou jsme na základě oznámení od pořadatelů řešili nevhodné chování jednoho z hostů v hokejové hale, kde jsme provedli asistenci s jeho vyvedením ven z haly,“ řekl pro CNN Prima News pražský policejní mluvčí Jan Daněk.

Tím však ještě vše neskončilo, protože Limberský se snažil vrátit zpět do haly. „Přeskočil turnikety, proto musel být za použití donucovacích prostředků omezen na osobní svobodě. Jelikož byl pod vlivem alkoholu, kdy nadýchal více než dvě promile, musel být následně převezen na protialkoholní záchytnou stanici,“ dodal mluvčí.

Hostem premiérového dílu podcastu Deníku Ze západu, jehož záměrem je přinášet zajímavé rozhovory s lidmi, kteří jsou spjatí s naším region, byl dnes už bývalý fotbalista David Limberský. | Video: Antonín Hříbal

Pobyt na záchytce potvrdil televizní stanici i sám Limberský: „Ano, vyvedli mě kvůli nedorozumění. Před O2 Arenou mi řekli, že můžu jít pryč, já jsem se chtěl vrátit, protože jsem měl platný lístek, cítil jsem, že jsem nic neudělal. Na základě toho mě odvezli na záchytku."

Limberského jednání teď policie vyšetřuje jako podezření ze spáchání přestupku.

Pro současného sportovního ředitele třetiligové Jiskry Domažlice to ale není první problém se zákonem.

Nejen fotbalovým fanouškům je známý případ jeho nehody v roce 2015, kdy boural s luxusním vozem bentley v Praze. V krvi měl tehdy více než jedno promile alkoholu. Pár dní poté se navíc ‚proslavil‘, když slavil gól točením volantu. „Udělal jsem to spontánně, hned jsem věděl, že to bylo špatně,“ přiznal později Limberský, který si za gesto vysloužil ostrou kritiku. „Byl to černý humor, ale bylo to nevhodné. Už bych to asi neopakoval.“ Trest za řízení v opilosti ale nakonec nedostal, když uhradil škodu a zavázal se, že rok nebude řídit.

V současné době fotbalista čelí obžalobě z vydírání. Společně s nejlepším kamarádem Pavlem Vaiglem, rovněž bývalým fotbalistou, a Karlovaráky Františkem Kohoutem, Marcelem Koscem měl vydírat někdejšího olympionika Luboše Jíru, kterému společně s Vaiglem poskytli přes čtyři miliony korun na nákup techniky k těžení kryptoměn. Vzhledem k nespokojenosti s výnosem se pak při schůzce v karlovarské kavárně domáhali vrácení peněz. „Cítím se nevinný,“ řekl v dubnu Limberský u Okresního soudu v Karlových Varech. Státní zástupce mu navrhuje trest půl milionu korun.