Událost se stala ve čtvrtek 16. května o půl jedenácté v noci v Rokycanech. Zdrogovaný muž s nožem způsobil řidiči v osobním automobilu bodná zranění.

„V půl jedenácté večer přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení mladého muže, že jede v Rokycanech v osobním vozidle a že spatřil muže, který drží v obou rukou nůž. Tento muž pak jeho vozidlo zpozoroval, šel k němu, otevřel dveře řidiče a zcela bez zjevného důvodu, bez varování a s vědomím, že může řidiče usmrtit, opakovaně zaútočil nožem na horní polovinu jeho těla a způsobil mu bodná zranění. Následně se dal podezřelý na útěk. Rokycanští policisté ho pronásledovali, dostihli a za pomoci donucovacích prostředků omezili na osobní svobodě,“ shrnula událost mluvčí Policie ČR Dagmar Brožová.

Stanislav Řežábek u Okresního soudu Plzeň-sever.
Pirátství přineslo muži z Plzeňska podmínku. Vydělal miliony, hrozilo mu osm let

Policisté vyhodnotili kamerové záznamy z ulice Plzeňská. Zjistili, že 15. května v čase okolo 22.16 hodin, se tam pohybuje muž v krátkých kalhotách, motá se a vstupuje do vozovky. Lidé před ním uskakovali nebo zrychlovali chůzi.

Kriminalisté žádají všechny, kteří v danou dobu ulicí Plzeňská procházeli a byli výše uvedeným mužem slovně či fyzicky napadeni, nebo případné svědky tohoto jednání, aby kontaktovali vyšetřovatelku na telefonním čísle 974 322 414 a sdělili informace důležité pro vedené trestní řízení.

Markéta V. u Krajského soudu v Plzni při vynesení již třetího tamního rozsudku.
Za týrání chlapce macecha nakonec do vězení nepůjde, vyvázla s podmínkou

V neděli 18. května soud rozhodl o tom, že muž obviněný z pokusu o vraždu bude stíhán vazebně.