„V půl jedenácté večer přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení mladého muže, že jede v Rokycanech v osobním vozidle a že spatřil muže, který drží v obou rukou nůž. Tento muž pak jeho vozidlo zpozoroval, šel k němu, otevřel dveře řidiče a zcela bez zjevného důvodu, bez varování a s vědomím, že může řidiče usmrtit, opakovaně zaútočil nožem na horní polovinu jeho těla a způsobil mu bodná zranění. Následně se dal podezřelý na útěk. Rokycanští policisté ho pronásledovali, dostihli a za pomoci donucovacích prostředků omezili na osobní svobodě,“ shrnula událost mluvčí Policie ČR Dagmar Brožová.

Podezřelý se podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která byla negativní. Test na přítomnost omamných a psychotropních látek však měl pozitivní výsledek, a to na THC a amfetamin.

Zraněný třiadvacetiletý muž byl převezen do nemocnice. Rokycanští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení. V průběhu prověřování byly zjištěny okolnosti, které vedly k tomu, že si případ převzali krajští kriminalisté odboru obecné kriminality. Ti následně zahájili trestní stíhání šestatřicetiletého muže jako obviněného ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda spáchaného ve stádiu pokusu.

Státnímu zástupci podali podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. V neděli 18. května pak soud rozhodl o tom, že obviněný bude stíhán vazebně.