VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

4.8.2011

Bílá hodlá vystupovat se synem Františkem

Rokycany – U nás i ve světě známá rokycanská zpěvačka Věra Bílá redakci překvapila sdělením, že se hodlá vrátit na pódia, a oznámením o už uzavřené dohodě s manažerem.

3.8.2011

Při stupenské pouti odhalí v kostele obraz

Stupno – Odhalení rekonstruovaného obrazu ve stupenském kostele svatého Vavřince bude v neděli 14. srpna vrcholem pouťového víkendu. Ke slavnostnímu aktu dojde v patnáct hodin.

3.8.2011

Zadejte se, zní opět rokycanskou sokolovnou

Rokycany – Ulice města zaplavily mladé dámy ve večerních toaletách a pánové na sebe vzali společenské šaty. Taneční v okresním městě nabírají obrátek, v pondělí bude na řadě už první prodloužená.

2.8.2011

Petr Beran miluje okolí Mirošova a Borovno

Rokycany – Cvakal snímek za snímkem. Přiblížili jsme se, pozdravili a moje domněnka se potvrdila. Tím dotyčným byl výtvarník Petr Beran.

2.8.2011

Muzika v Hrádku je dvacátá. A na rozcestí

Hrádek - Už tento víkend se ponese ve znamení známého festivalu.

1.8.2011

Aleš Sedláček vystavuje i v Zeleném domě

Rokycany – Dneškem se v okresním městě otevírá už druhá letní výstava obrazů malíře Aleše Sedláčka.

1.8.2011

Ruda Sýkora to uměl jako holič i fotbalista

Mirošov – Devadesáté narozeniny slavil o víkendu na několik etap Rudolf Sýkora z Mirošova. Muž, který se nesmazatelným způsobem zapsal mezi veličiny rokycanského fotbalu!

30.7.2011

Nejstarší nálezy Na Prantech sahají do neolitu

Němčovice – Krajina severního Radnicka ležela vždy spíše stranou systematického archeologického zájmu. Většina archeologických nálezů uložených dnes v radnickém, rokycanském nebo plzeňském muzeu byla získána darem nebo koupí od náhodných nálezců.

29.7.2011

Svatý Štěpán patřil 150 táborníkům

Čtrnáct dní tráví na Rokycansku 150 mladých lidí z různých koutů České republiky. Jejich přechodným domovem se stalo rekreační zařízení Svatý Štěpán u Cheznovic, s nímž se zítra osadníci loučí.

28.7.2011

Na knihovnu lidé nezanevřeli ani přes léto

Rokycansko – Zdálo by se, že letní měsíce nebudou rokycanské knihovně přát. Opak je ale pravdou. Denně ji navštíví až sto třicet návštěvníků – a to navzdory době prázdnin a dovolených.

28.7.2011

Do Cheznovic seskočí parašutisté

Cheznovice – Zažít na vlastní kůži volný pád při seskoku z letadla se jen tak někomu nepodaří. Koho ovšem láká dramatickou akci alespoň pozorovat, ten se bezpochyby v sobotu vydá do Cheznovic. Místní chystají po loňské premiéře II. Den s obcí a z programu adrenalin doslova čiší.

28.7.2011

Mýto zaplavily atrakce. Program začne zítra

Mýto – Velké obecní veselí a sláva startují už zítra. Dění spojené s anenskou poutí zahájí koncert. Uskuteční se od 21 hodin na hřišti TJ Slavoj. První v pořadí letošních oslav je vystoupení skupiny Lucie revival.

26.7.2011

Čtenáři v Chomli jdou pro knihy sudý pátek

Chomle – Pátek dvaadvacátého července byl docela obyčejný den. Pro Chomelské ale zase tak obyčejný nebyl. Téměř po třiceti letech zde totiž znovu otevřeli knihovnu.

25.7.2011

Cheznovičtí chystají na sobotu II. Den s obcí

Cheznovice – Zhruba tři stovky lidí zamířily loni v Cheznovicích na premiérový Den s obcí. Pořadatelé věří, že tuto sobotu to bude v areálu fotbalového klubu FC ´96 neméně úspěšné.

25.7.2011

Újezdem zněly vánoční koledy a voněl kapr

Újezd u Svatého Kříže – Areál koupaliště vzali v sobotu odpoledne útokem obyvatelé Újezdu u Svatého Kříže. Přilákalo je Čekání na Ježíška aneb Vánoce v létě.

23.7.2011

Muzeum dr. Horáka hledá dodavatele

Rokycany – Muzeum dr. B. Horáka získá novou stálou expozici. Dodavatel bude vybraný na základě veřejné zakázky.

23.7.2011

Kornatické léto nabízí napětí

Kornatice – Dnes se v obci na jihu Rokycanska uskuteční další přitažlivá akce. Kornatický ani ne půlservival 2011 je dobrodružně sportovním setkáním dvojic.

23.7.2011

Újezdu vládne Ježíšek

Újezd u Svatého Kříže - Na koupališti se od patnácti hodin uskuteční ryze vánoční pořad.

22.7.2011

O sbírky Muzea dr. B. Horáka je postaráno

Rokycany - Krajský úřad pro potřeby depozitáře odkoupil blok budov v centru Rokycan

22.7.2011

V Chomli otevírají knihovnu

Chomle - Dlouholetá tradice se v obci obnovila téměř po třiceti letech.

22.7.2011

Rokycany se promění v hardcorovou mekku

Rokycany – Třídenní festival hardcorové hudby znovu zavítal do Rokycan. Stejně jako v předchozích letech se mají všichni nadšenci Fluff festu na co těšit. Hlavní program startuje od dnešní čtrnácté hodiny.

20.7.2011

Rokycanský rodák maluje na Havaji

Rokycany – Pravidelně podniká cestu mezi Rokycany a Havají malíř Aleš Sedláček. Do rodného města, kde se naučil vzít štětec do ruky a začal podnikat první výtvarné krůčky, se vrací vždycky v létě.

19.7.2011

Rokycanští sklízeli na strážnickém festivalu ovace

Rokycany, Strážnice – Folklorní soubor působící už desetiletí při Domě dětí v Rokycanech je pro široké spektrum vyznavačů tohoto žánru pojmem. I letos Sluníčko a Ro– kytička zdařile reprezentovali své město a okres na 66. mezinárodním folklorním festivalu ve Strážnici a bodovali!

18.7.2011

Bravos slavil 20. narozeniny v Biskoupkách

Biskoupky – Nedávno prezident Václav Klaus a v sobotu představitelé Bravosu si zamluvili Selský dvůr v Biskoupkách.

18.7.2011

Kornatičtí si naklonili sv. Petra

Kornatice - Letní slavnosti se uskutečnily v sobotu. Jižané napsali jejich sedmadvacátý díl

16.7.2011

Přírodní parket voní novotou. Možná přijde kouzelník

Kornatice – Letní slavnosti v Kornaticích jsou místem setkání známých a přátel. Jsou také prostorem k navázání nových kontaktů i ideální možností odpočinku a zábavy.

16.7.2011

Oceněny byly Břasy, Němčovice i Vejvanov

Rokycansko – Tři obce z Rokycanska se zapojily do letošního ročníku soutěže Vesnice roku. V krajské fázi nevyšly naprázdno.

15.7.2011

Kluci hráli v obřadní síni přesilovou hru

Rokycany – Devět nedávno narozených obyvatel Rokycan dorazilo v doprovodu svých nejbližších do obřadní síně na radnici. Ve středečním podvečeru je tu přivítal starosta Vladimír Šmolík v doprovodu matrikářky Nadi Šilhavé.

14.7.2011

Bára Zemanová zazpívala pro Kytičky

Zvíkovec – Děvčata z Domova Zvíkovecká kytička ani nemohla dospat, na slíbenou návštěvu za nimi včera měla přijet zpěvačka Bára Zemanová se svou kapelou.

14.7.2011

Kornatičtí přivítají léto v sobotu po celý den

Kornatice – V pořadí 27. slavnosti léta se konají v Kornaticích tuto sobotu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT