Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

9.4.2013

Z Muzea dr. B. Horáka vyrážejí na Jávu

Rokycany - Na putování po ostrově Jáva zve ve čtvrtek Muzeum dr. B. Horáka. O jeho památkách a sopkách přijede informovat Petr Štolcpart ze Společnosti Lva z Rožmitálu. Přednáška začne v 17 hodin.

25.3.2013

Svojkovičtí chystají sobotní trhy

Svojkovice - Velikonoce klepou na dveře a ve Svojkovicích už má trio mladých žen plné ruce práce se svým zajímavým záměrem.

22.3.2013

V Rokycanech ve čtvrtek zpívali slavíci

Rokycany – Téměř třicet dětí z okresních mateřských škol se včera zúčastnilo soutěže Rokycanský slavíček. První ročník akce se setkal s ohlasem a organizátorka Věra Zagorová by ho chtěla uspořádat i příští rok.

17.2.2013

Klabavští šlapali nejprve k vodě

Klabava – Jeptišky, černoušci, medvědi i nefalšovaný příslušník SNB. Tyhle a další převleky byly k vidění v sobotu odpoledne při masopustu v Klabavě.

14.2.2013

Kristýna Suchá ze ZŠ TGM přebírala knihu

Rokycany - Žáci ZŠ TGM Rokycany se zúčastnili literární soutěže vyhlášené nakladatelstvím Fragment a spisovatelem Martinem Vopěnkou a uspěli.

12.2.2013

Martin Lang objevuje pro Pražany krásu a význam kamene

Strašice - Muzeum Středních Brd spolu s Muzeem hlavního města Prahy připravuje výstavu. Jmenuje se Kámen svému městu a je cílená na hornictví a lámání kamene na území Prahy.

7.2.2013

V Plískově se bude v sobotu střílet z praků

Plískov - Nejen nadšení vyznavači střelby z praku, ale obec celkově se chystá na sobotní akci. Na pořadu je totiž už dvanáctý ročník plískovské prakiády. Zahrnutá je do celorepublikové soutěže.

6.2.2013

Expozice Muzea dr. Horáka budou od soboty kompletní

Rokycany - Muzeu dr. B. Horáka se v sobotu chystá na slavnostní událost. Podařilo se mu realizovat záměr, o jehož uskutečnění usiluje už od 90. let. Otevírá totiž novou expozici s názvem Příroda pro budoucnost. Věnovaná je maloplošným chráněným územím na Rokycansku.

25.1.2013

Na Plzeňsku a Rokycansku vyjde v pondělí únorová KULTURA

Plzeňsko, Rokycansko - Měsíčník Kultura nabídne kompletní přehled kulturních i společenských akcí konaných v únoru na Plzeňsku a Rokycansku.

EXKLUZIVNĚ
12.1.2013

Nová Guinea je mé prokletí, říká Luděk Uzel

Rokycany/ Nová Guinea - O deset kilogramů lehčí, ale plný zážitků, se vrátil z další expedice za přírodními lidmi Nové Guiney rokycanský veterinář a cestovatel Luděk Uzel.

8.1.2013

Vánoce pravoslavných věřících provází kuťja

Rokycansko - Dvanáct druhů jídel čekalo v těchto dnech na stolech pravoslavných věřících na koledníky.

26.12.2012

Tanečníci obsadili Rokycany

Rokycany – Vánoční cena města Rokycan má v kalendáři pevné místo. Letošní devatenáctý ročník patřil k těm rekordním. „Signalizovalo už to množství přihlášek z celé republiky," potvrdil organizátor Evžen Krejčík, který předával ceny se starostou Vladimírem Šmolíkem.

21.12.2012

Betlémský obraz Járy Pika se vrací do Zbiroha

Zbiroh - Slavnostní událost zažijí dnes Zbirožští. Uskuteční se v kostele sv. Mikuláše, kde už k postavenému betlému opět přibude další součást. Jedná se o půlobloukový obraz. Autorem obou děl je místní rodák a akademický malíř Jára Pik.

18.12.2012

Dva Zbirožáci se sešli u publikace Zakukala žežulička

Zbiroh – Na sklonku minulého týdne byl ve městě slavnostně završený Rok J. V. Sládka. Celý letošek totiž Zbirožští pojali ve znamení připomínky stého výročí tohoto slavného místního rodáka.

9.12.2012

V Dobřívě zazářil Potěšil z Dýšiny

Dobřív – Třiapadesát znalců voleného mariáše (mezi nimi jediná žena Ilona Kurková z Rokycan) obsadilo v sobotu odpoledne Hamrovku v Dobřívě.

7.12.2012

Arian uspěl s podobou plzeňského Kašpárka

Rokycany, Plzeň – Jedna 
z nejhezčích podob Kašpárků pro Muzeum loutek v Plzni vznikla v našem okresním měs- tě. Ve výtvarné soutěži získal první cenu žák ZUŠ Rokycany Arian Adam Ott (kategorie 6 až 12 let).

6.12.2012

Mariášníky hostí v Dobřívě

Dobřív – Hamrovka v centru Dobříva je zítra od třinácti hodin dějištěm čtvrtého z turnajů O mistra mariáše Rokycanska. Aktéři se mohou prezentovat už o šedesát minut dříve. Absolvují opět tři kola po osmdesáti minutách.

4.12.2012

Advent startoval s Hložkem a školními sbory

Rokycany - Zahájení adventu přilákalo v sobotu na rokycanské Masarykovo náměstí desítky zájemců. Magnetem pro mnohé se stalo vystoupení malých zpěváků ze Základní školy v ulici Míru.

28.11.2012

Zbirožští umělci otevírají dveře

Zbiroh - Dvě stě třicet jedna dětí navštěvuje zbirožskou základní uměleckou školu. Zájem o vzdělávání, které nabízí, zároveň podává důkaz, že na východním konci okresu se další zuška ´uživí´.

22.11.2012

Liblínští vyrazí do Lucerny

Liblín Šok- zažili včera odpoledne uživatelé liblínského Domova sociálních služeb. Dorazila mezi ně patronka zařízení Helena Vondráčková a přivezla padesát lístků na vánoční koncert v pražské Lucerně!

21.11.2012

Pověsti Středních Brd pokřtí ve Strašicích

Rokycany - O katalog strašidel se postaral Tomáš Makaj s ilustrátorem Vhrsti. Ve čtvrtek jste zváni od 18 hodin do sálu knihovny

15.11.2012

„Církev vnímám jako rodinu,“ říká Leonardo Teca

Rokycany - Pokud si myslíte, že farář je zasmušilý starší pán, který si žije tak trochu svým vlastním životem, současný duchovní rokycanského sboru ČCE se této představě zcela vymyká.

10.11.2012

Rokycanův sbor slaví osmdesátiny

Rokycany- Už ode dneška slaví rokycanský evangelický sbor významné narozeniny. Dvacátého listopadu tomu bude přesně osmdesát let, kdy byl položený základní kámen funkcionalistické budovy.

10.11.2012

Mešno slaví 110. výročí kostela, mše se ujme biskup

Mešno - Na svou pamětihodnost jsou místní pyšní, s vervou se snažili dát jí co největší lesk, aby při výroční události byla jako ze škatulky.

10.11.2012

Veteráni vysvětí prapory

Rokycany - Oslava konce I. světové války se v režii zámořských hostů odehrává v Rokycanech 20 let

8.11.2012

Galerie Fouyer představuje Jiříčkovou

Rokycany - Velké očekávání v úterý večer provázelo otevření nové expozice v galerii Fouyer.

8.11.2012

Znalci jazzu zaplnili sokolovnu

Rokycany - V rámci festivalu vystoupil také známý český klarinetista a saxofonista Felix Slováček. 

5.11.2012

Velkým sálem sokolovny zní večer jazz

Rokycany – Doslova hudební hodování dnes večer nabízí koncert už sedmého mezinárodního ročníku festivalu Jazz bez hranic.

5.11.2012

Šimánek přiblíží Nový Zéland

Rokycany - Země dlouhého bílého mraku právě tak nazývají Nový Zéland jeho původní obyvatelé Maorové.

2.11.2012

Cestovatel Uzel zamířil za přírodními lidmi

Rokycany – Na dlouhou a dalekou cestu se včera vydal rokycanský zvěrolékař Luděk Uzel. Účastní se jí v roli badatele.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení