VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

3.10.2013

Zábavnou formu přírodopisu poznaly děti s Jiřím Dvořákem v rokycanské knihovně

Rokycany - Se spisovatelem Jiřím Dvořákem měli příležitost se setkat rokycanští školáci. Je i hosta pozvala na návštěvu městská knihovna.

1.10.2013

Sbor Canticorum zazpíval v Mýtě

Mýto - V sobotu se ve hřbitovním kostele Svatého Štěpána v Mýtě konal Václavský koncert. 

12.6.2013

Parnička na Rokycansku zahouká pro děti

Rokycany, Plzeň - Iron Monument Club Plzeň, do něhož patří i rokycanští nadšenci, posunul oslavu Dne dětí na tento víkend.

6.5.2013

Májovnici z Dobříva premiéru zvládli

Dobřív - Staročeské máje měly v Dobřívě premiéru.. A jedním dechem dodejme, že bezchybnou!

29.4.2013

Hrádek patřil v sobotu dětským folklórním souborům

Hrádek - Kolem tří set malých zpěváků a tanečníků z Plzně-města, Plzně-severu a Rokycanska obsadilo v sobotu odpoledne Hrádek.

25.4.2013

V pondělí vychází květnová Kultura i s programem Slavností svobody

Plzeň - Podrobný program letošních Slavností svobody Plzeň 2013 najdete v květnovém čísle měsíčníku Kultura, který vyjde v pondělí 29. dubna.

25.4.2013

Tři výtvarníci z jedné rodiny se představují

Rokycany - Už ve stovkách se dá vyčíslit počet návštěvníků, kteří zhlédli novou expozici v Muzeu dr. B. Horáka. Je totiž výjimečná hned z několika důvodů.

11.4.2013

Noc s Andersenem se poprvé týkala Zbiroha

Zbiroh: Také v letošním roce se zbirožská knihovna zapojila 5. a 6. dubna do celonárodní akce Noc s Andersenem.

9.4.2013

Z Muzea dr. B. Horáka vyrážejí na Jávu

Rokycany - Na putování po ostrově Jáva zve ve čtvrtek Muzeum dr. B. Horáka. O jeho památkách a sopkách přijede informovat Petr Štolcpart ze Společnosti Lva z Rožmitálu. Přednáška začne v 17 hodin.

25.3.2013

Svojkovičtí chystají sobotní trhy

Svojkovice - Velikonoce klepou na dveře a ve Svojkovicích už má trio mladých žen plné ruce práce se svým zajímavým záměrem.

22.3.2013

V Rokycanech ve čtvrtek zpívali slavíci

Rokycany – Téměř třicet dětí z okresních mateřských škol se včera zúčastnilo soutěže Rokycanský slavíček. První ročník akce se setkal s ohlasem a organizátorka Věra Zagorová by ho chtěla uspořádat i příští rok.

17.2.2013

Klabavští šlapali nejprve k vodě

Klabava – Jeptišky, černoušci, medvědi i nefalšovaný příslušník SNB. Tyhle a další převleky byly k vidění v sobotu odpoledne při masopustu v Klabavě.

14.2.2013

Kristýna Suchá ze ZŠ TGM přebírala knihu

Rokycany - Žáci ZŠ TGM Rokycany se zúčastnili literární soutěže vyhlášené nakladatelstvím Fragment a spisovatelem Martinem Vopěnkou a uspěli.

12.2.2013

Martin Lang objevuje pro Pražany krásu a význam kamene

Strašice - Muzeum Středních Brd spolu s Muzeem hlavního města Prahy připravuje výstavu. Jmenuje se Kámen svému městu a je cílená na hornictví a lámání kamene na území Prahy.

7.2.2013

V Plískově se bude v sobotu střílet z praků

Plískov - Nejen nadšení vyznavači střelby z praku, ale obec celkově se chystá na sobotní akci. Na pořadu je totiž už dvanáctý ročník plískovské prakiády. Zahrnutá je do celorepublikové soutěže.

6.2.2013

Expozice Muzea dr. Horáka budou od soboty kompletní

Rokycany - Muzeu dr. B. Horáka se v sobotu chystá na slavnostní událost. Podařilo se mu realizovat záměr, o jehož uskutečnění usiluje už od 90. let. Otevírá totiž novou expozici s názvem Příroda pro budoucnost. Věnovaná je maloplošným chráněným územím na Rokycansku.

25.1.2013

Na Plzeňsku a Rokycansku vyjde v pondělí únorová KULTURA

Plzeňsko, Rokycansko - Měsíčník Kultura nabídne kompletní přehled kulturních i společenských akcí konaných v únoru na Plzeňsku a Rokycansku.

EXKLUZIVNĚ
12.1.2013

Nová Guinea je mé prokletí, říká Luděk Uzel

Rokycany/ Nová Guinea - O deset kilogramů lehčí, ale plný zážitků, se vrátil z další expedice za přírodními lidmi Nové Guiney rokycanský veterinář a cestovatel Luděk Uzel.

8.1.2013

Vánoce pravoslavných věřících provází kuťja

Rokycansko - Dvanáct druhů jídel čekalo v těchto dnech na stolech pravoslavných věřících na koledníky.

26.12.2012

Tanečníci obsadili Rokycany

Rokycany – Vánoční cena města Rokycan má v kalendáři pevné místo. Letošní devatenáctý ročník patřil k těm rekordním. „Signalizovalo už to množství přihlášek z celé republiky," potvrdil organizátor Evžen Krejčík, který předával ceny se starostou Vladimírem Šmolíkem.

21.12.2012

Betlémský obraz Járy Pika se vrací do Zbiroha

Zbiroh - Slavnostní událost zažijí dnes Zbirožští. Uskuteční se v kostele sv. Mikuláše, kde už k postavenému betlému opět přibude další součást. Jedná se o půlobloukový obraz. Autorem obou děl je místní rodák a akademický malíř Jára Pik.

18.12.2012

Dva Zbirožáci se sešli u publikace Zakukala žežulička

Zbiroh – Na sklonku minulého týdne byl ve městě slavnostně završený Rok J. V. Sládka. Celý letošek totiž Zbirožští pojali ve znamení připomínky stého výročí tohoto slavného místního rodáka.

9.12.2012

V Dobřívě zazářil Potěšil z Dýšiny

Dobřív – Třiapadesát znalců voleného mariáše (mezi nimi jediná žena Ilona Kurková z Rokycan) obsadilo v sobotu odpoledne Hamrovku v Dobřívě.

7.12.2012

Arian uspěl s podobou plzeňského Kašpárka

Rokycany, Plzeň – Jedna 
z nejhezčích podob Kašpárků pro Muzeum loutek v Plzni vznikla v našem okresním měs- tě. Ve výtvarné soutěži získal první cenu žák ZUŠ Rokycany Arian Adam Ott (kategorie 6 až 12 let).

6.12.2012

Mariášníky hostí v Dobřívě

Dobřív – Hamrovka v centru Dobříva je zítra od třinácti hodin dějištěm čtvrtého z turnajů O mistra mariáše Rokycanska. Aktéři se mohou prezentovat už o šedesát minut dříve. Absolvují opět tři kola po osmdesáti minutách.

4.12.2012

Advent startoval s Hložkem a školními sbory

Rokycany - Zahájení adventu přilákalo v sobotu na rokycanské Masarykovo náměstí desítky zájemců. Magnetem pro mnohé se stalo vystoupení malých zpěváků ze Základní školy v ulici Míru.

28.11.2012

Zbirožští umělci otevírají dveře

Zbiroh - Dvě stě třicet jedna dětí navštěvuje zbirožskou základní uměleckou školu. Zájem o vzdělávání, které nabízí, zároveň podává důkaz, že na východním konci okresu se další zuška ´uživí´.

22.11.2012

Liblínští vyrazí do Lucerny

Liblín Šok- zažili včera odpoledne uživatelé liblínského Domova sociálních služeb. Dorazila mezi ně patronka zařízení Helena Vondráčková a přivezla padesát lístků na vánoční koncert v pražské Lucerně!

21.11.2012

Pověsti Středních Brd pokřtí ve Strašicích

Rokycany - O katalog strašidel se postaral Tomáš Makaj s ilustrátorem Vhrsti. Ve čtvrtek jste zváni od 18 hodin do sálu knihovny

15.11.2012

„Církev vnímám jako rodinu,“ říká Leonardo Teca

Rokycany - Pokud si myslíte, že farář je zasmušilý starší pán, který si žije tak trochu svým vlastním životem, současný duchovní rokycanského sboru ČCE se této představě zcela vymyká.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT