Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

25.7.2012

U křišťálové lesní studánky vzpomněli na Sládka

Zbiroh - Lesní studánka, jejíž krásu Josef Václav Sládek tak půvabně zvěčnil ve své básnické sbírce Zvony a zvonky, se stala dostaveníčkem šedesátky zájemců z mnoha míst. Na malou slavnost je totiž k ní pozvalo Sdružení přátel Muzea J. V. Sládka.

24.7.2012

Prázdniny jsou časem, kdy mohu naplno tvořit, říká Jana Audesová

Hrádek – Jmenuje se Jana Audesová, pochází z Hrádku, v Rokycanech učí na gymnáziu a od mala ji provází zájem o kresbu a malbu. Vede výtvarné a keramické kroužky a hlavně – tvoří!

20.7.2012

Pohodovka hraje ráno

Kornatice - Dnes v obci uspořádají už 28. ročník Slavností léta. Letní slavnosti pořádané v Kornaticích už 28. rokem, jsou místem setkání známých i přátel a místem navázání nových kontaktů. Nabízí odpočinek a společně s ním i zábavu.

19.7.2012

Rokycanské slavnosti piva se týkají čtyř kapel

Rokycany - V sobotu by na rokycanském náměstí mělo téct pivo a znít hudba. Událost Deníku potvrdilo i informační centrum. Slavnosti oblíbeného moku startují na Masarykově náměstí a doprovodný slogan vyzývá: Hola! Pivo volá…

12.7.2012

Rekordní tisícovka diaokének v Rokycanském deníku padne v pátek

Rokycany - Guinessovu knihu rekordů doplní možná zápis, k němuž přispěl i náš Deník. Vše se točí kolem okénka pro diabetiky a především aktivity jeho autora Františka Poncara. Zítřejší díl dlouhého seriálu bude totiž už TISÍCÍ. To je nevídaná rarita. Krajská organizace Českého svazu diabetiků ČR je si toho dobře vědomá, proto má o učinění zápisu enormní zájem.

8.7.2012

Hrádecká Muzika se nekoná

Hrádek – Mnozí příznivci country a folkové muziky zažívají v těchto dnech šok. Nachýlil se čas ke shánění lístků na hrádecký festival Muzika, tradičně se konající na přelomu července a srpna, jenže – ta se jednadvaceti let nedožila. Už bude jen vzpomínkou.

7.7.2012

Jiří Potůček je v Břasích stále ikonou

Břasy - Lepší premiéru si Prokopcovna ve Stupně nemohla přát. Opravený objekt, který se má stát v budoucnu centrem spolkové činnosti, je od čtvrtka až do 25. července dějištěm výstavy o operaci Anthropoid. V Plzeňském kraji jde mimochodem o jediné místo projektu Někomu život, někomu smrt.

6.7.2012

Kapela Vizir se vrátila na scénu. Sehrávala se ve studiu u Rokycan

Rokycany - Rocková kapela Vizir ohlásila návrat na pódia, a to v rámci čtyř produkcí. Pozítří vrcholí v Soběkurech. Při závěrečné zkoušce v Mercury studiu u Rokycan jsme vyzpovídali frontmana skupiny Romana Šandora.

25.6.2012

Chlum oprášil keltské tradice

Chlum Ani ne padesát obyvatel žije v Chlumu. Rázovité vesničce na severní výspě Rokycanska, kde mimochodem končí silnice, ale nikoliv společenský život.

18.6.2012

Zbirožští vzdali hold pivu

Zbiroh - Beznadějně obsazená byla od sobotního dopoledne proluka na zbirožském Masarykově náměstí. Návštěvníky přilákala v úvodu V. pivních slavností myslivecká kapela Atlas z Plzně-jihu.

17.6.2012

Radnická La Boema holduje kulturnímu dění

Radnice – Janu Irvingovi se Radnicko vrylo do srdce už za studentských let, kdy sem jezdil za rekreací. To přenesl i na svou rodinu. Z Holandska, kde žili, do regionu mířili každou volnou chvíli a spřátelili se
s řadou lidí.

12.6.2012

Kristýna byla ve hvězdárně poprvé v životě

Rokycany - Hvězdárna Rokycan o páteční noci lákala k návštěvě. Prohlídka zařízení a pozorování noční oblohy, které nabízela v rámci připojení k akci Noc muzeí, měly ohlas. Část zájemců se dopravila sama, jiní si zase pochvalovali, že mezi jednotlivými dějišti zábavy pendlovala kyvadlová autobusová přeprava.

11.6.2012

Bodlák nesmí Kytičku vynechat

Zvíkovec - „Je tu atmosféra, jakou jinde nenajdete, prostě jedinečná. K tomu dobrá muzika a krásné prostředí, co chtít víc. Objevili jsme Kytičku před lety a od té doby na ní ani jednou nechyběli," uvedl Jiří Štech z Berounska. Mezi publikem jsme letos objevili i několik starostů z okolních obcí a měst.

11.6.2012

Den Radnic vrcholil oslavou založení muzea

Radnice - „Dala jsem na modlení, aby nám vyšlo počasí," usmívala se Vladimíra Gregorová z kulturního centra, mající program pod taktovkou. Zahájila ho s kapelou Ozvěny.

8.6.2012

Muzejní noci otevřou brány různé instituce

Rokycany – Velikou podívanou a řadu zážitků na dnešní večer nabízí Muzejní noc.

7.6.2012

Škole v Čechově ulici je padesát

Rokycany - Předlouhou řadu hostů by včerejší jubilantce každý mohl závidět. Přitom se nejednalo o živou bytost, ale školu. ZŠ Čechova, dříve Jižní předměstí, slavila padesátiny.

6.6.2012

Kaktusáři se pochlubili svými skvosty

Rokycany – Výstava kaktusů a sukulentů přilákala mnoho návštěvníků. Tyto skvosty přišli obdivovat i někteří studenti z místních škol.

4.6.2012

Znalci kaktusů už mají žně

Rokycany - Rokycanskou expozici můžete navštívit až do středy. Vždy do osmnácti hodin. 

30.5.2012

Letní kino v Terešově skončilo

Terešov - Zastupitelé obce se k nepopulárnímu opatření odhodlali kvůli vysokým nákladům na provoz. 

28.5.2012

Strašičtí vyžehlili 56 krojů

Strašice - Máje se v sobotu týkaly všech částí obce. Sólo patřilo Jakubu Boháčovi a Elišce Praumové. 

26.5.2012

Rokycany dají Kotli rozhlednu

Rokycany - Dominanta z roku 1895 by se měla vrátit. Rozhledna na Kotli je snem mnohých příznivců turistiky. Podporuje jej i skutečnost, že na vrcholu už jednou stávala. Od roku 1895 do 1909. Byla ze dřeva, šestipatrová a vysoká 25 metrů. Nyní si věc vzal za svou klub Svobodných demokratů Ro- kycany. Souhlas města mají, snaha získat dotaci ale nevyšla.

25.5.2012

Nábytek králů pochází z Rokycan

Rokycany - Ludvík XIV. by zajásal, stejný sekretář si totiž vybral pro pracovnu své rezidence. 

17.5.2012

Na Hamernický den zve muzeum do Dobříva

Dobřív - Dobřív Areál vodního hamru v Dobřívě, který je národní památkou, bude tuto sobotu vyhrazený pro 21. Hamernický den.

16.5.2012

Ve Zbiroze zamávali Leonardovi

Zbiroh- Výstavu si nenechalo v zámku ujít 32 tisíc lidí. Byli mezi nimi i hosté ze zahraničí

15.5.2012

V Chlumu chystají turnaj v nohejbalu i koncert

Chlum - K nejmenším, zároveň však velmi aktivním, obcím Rokycanska patří Chlum se svými 46 obyvateli.

12.5.2012

Svoboda není nikdy zadarmo

Rokycany - Rokycanská devítiletka v ulici Míru včera přivítala amerického válečného veterána

12.5.2012

U Černíků dnes vystoupí Luboš Pospíšil

Medový Újezd – Dnes v sále hostince U Černíků v Medovém Újezdě vystoupí nekorunovaný první tenor českého rocku Luboš Pospíšil s doprovodnou kapelou 5P.

10.5.2012

Káčko včera připomnělo své jubileum slavností

Rokycany - Desetiletí existence má za sebou sezónní scéna okresního města.

20.4.2012

Vojtěšská kaple u Ostrovce se skví novotou, o víkendu se předvede

Ostrovec–Lhotka – Slavné události má od zítřka do neděle před sebou kaple svatého Vojtěcha na pomezí obce. Svatostánek, někdy pro velikost nazývaný též kostelík, se ocitne v obležení. V sobotu svatebčanů, v neděli je na pořadu pouť.

18.4.2012

K Zikmundovi v Mýtě přibude zvon Štěpán

Mýto - Dva dny ještě bude zrát v pátek odlitý nový zvon pro mýtský kostel svatého Štěpána.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení