VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

13.9.2012

Hrádecká skupina bude bavit zájemce

Hrádek - Zájmová činnost se po prázdninách zase rozeběhla. V případě Hrádeckých nestačily vyblednout ani vzpo- mínky na letní tábor u Spáleného mlýna a práce pionýrů už nabrala nové obrátky.

13.9.2012

Ondráš pogratuloval Rokycanským a nadchl

Rokycany-  Ondráš se v úterý stal prvním gratulantem k padesátinám rokycanského dělostřecko raketového útva- ru. Umělecký soubor, patřící ke klenotům naší armády, přijel na pozvání klubu vojenských důchodců. Několika akcemi v tomto týdnu totiž spoluobčanům připomínají slavnou rokycanskou posádku. Přestože je stále v živé paměti, její éra je však už minulostí.

24.8.2012

Přívětičtí zvou na oslavu 660. výročí

Přívětice - Šest set šedesát let už jsou oficiálně známé Přívětice. „Podle první písemné zmínky byly dokonce dvojí Horní a Dolní," pochlubila se starostka Marcela Judlová a přidala pro všechny čtenáře pozvání na zítřejší oslavu.

21.8.2012

Probuzení bylo 21. 8. děsivé

Rokycansko - Dlouhých 44 let dnes uplynulo od napadení Československa armádami Varšavského paktu. Pamětníkům jde ještě nyní mráz po zádech!

14.8.2012

Aleš Sedláček má namířeno do senátu

Rokycany, Praha - Rokycanský rodák Aleš Sedláček bere dnes útokem Senát ČR. Nechce však kandidovat, a tím konkurovat dalšímu ´Rokyčá- kovi´ Luďku Sefzigovi. Naopak využil jeho pozvání k hostování v jednacím sále Valdštejnského paláce.

14.8.2012

Strašice provětraly autobusy

Strašice Vrátit se v čase třeba do roku 1952 a nasednout do historického vozu 7 TR, který zahajoval trolejbusovou dopravu v Mariánských Lázních, mohli uplynulý víkend návštěvníci strašického muzea dopravy. Během posvícení v obci tam zavítalo na tři sta příznivců, jež obdivovali třicítku unikátních exponátů.

9.8.2012

Růže u Miloslava Chrásky kvetou po celý rok

Hrádek - Na počátku bylo dohadování v jednom moravském sklípku a výsledkem je dvaapůltisícová sbírka.

31.7.2012

Sedláček vystavuje v Zeleném domě

Rokycany - Do rodného města se opět na léto vrátil malíř světoběžník Aleš Sedláček. Od zítřka vystavuje v takzvaném Zeleném domě (číslo 80) na Masarykově náměstí.

25.7.2012

U křišťálové lesní studánky vzpomněli na Sládka

Zbiroh - Lesní studánka, jejíž krásu Josef Václav Sládek tak půvabně zvěčnil ve své básnické sbírce Zvony a zvonky, se stala dostaveníčkem šedesátky zájemců z mnoha míst. Na malou slavnost je totiž k ní pozvalo Sdružení přátel Muzea J. V. Sládka.

24.7.2012

Prázdniny jsou časem, kdy mohu naplno tvořit, říká Jana Audesová

Hrádek – Jmenuje se Jana Audesová, pochází z Hrádku, v Rokycanech učí na gymnáziu a od mala ji provází zájem o kresbu a malbu. Vede výtvarné a keramické kroužky a hlavně – tvoří!

20.7.2012

Pohodovka hraje ráno

Kornatice - Dnes v obci uspořádají už 28. ročník Slavností léta. Letní slavnosti pořádané v Kornaticích už 28. rokem, jsou místem setkání známých i přátel a místem navázání nových kontaktů. Nabízí odpočinek a společně s ním i zábavu.

19.7.2012

Rokycanské slavnosti piva se týkají čtyř kapel

Rokycany - V sobotu by na rokycanském náměstí mělo téct pivo a znít hudba. Událost Deníku potvrdilo i informační centrum. Slavnosti oblíbeného moku startují na Masarykově náměstí a doprovodný slogan vyzývá: Hola! Pivo volá…

12.7.2012

Rekordní tisícovka diaokének v Rokycanském deníku padne v pátek

Rokycany - Guinessovu knihu rekordů doplní možná zápis, k němuž přispěl i náš Deník. Vše se točí kolem okénka pro diabetiky a především aktivity jeho autora Františka Poncara. Zítřejší díl dlouhého seriálu bude totiž už TISÍCÍ. To je nevídaná rarita. Krajská organizace Českého svazu diabetiků ČR je si toho dobře vědomá, proto má o učinění zápisu enormní zájem.

8.7.2012

Hrádecká Muzika se nekoná

Hrádek – Mnozí příznivci country a folkové muziky zažívají v těchto dnech šok. Nachýlil se čas ke shánění lístků na hrádecký festival Muzika, tradičně se konající na přelomu července a srpna, jenže – ta se jednadvaceti let nedožila. Už bude jen vzpomínkou.

7.7.2012

Jiří Potůček je v Břasích stále ikonou

Břasy - Lepší premiéru si Prokopcovna ve Stupně nemohla přát. Opravený objekt, který se má stát v budoucnu centrem spolkové činnosti, je od čtvrtka až do 25. července dějištěm výstavy o operaci Anthropoid. V Plzeňském kraji jde mimochodem o jediné místo projektu Někomu život, někomu smrt.

6.7.2012

Kapela Vizir se vrátila na scénu. Sehrávala se ve studiu u Rokycan

Rokycany - Rocková kapela Vizir ohlásila návrat na pódia, a to v rámci čtyř produkcí. Pozítří vrcholí v Soběkurech. Při závěrečné zkoušce v Mercury studiu u Rokycan jsme vyzpovídali frontmana skupiny Romana Šandora.

25.6.2012

Chlum oprášil keltské tradice

Chlum Ani ne padesát obyvatel žije v Chlumu. Rázovité vesničce na severní výspě Rokycanska, kde mimochodem končí silnice, ale nikoliv společenský život.

18.6.2012

Zbirožští vzdali hold pivu

Zbiroh - Beznadějně obsazená byla od sobotního dopoledne proluka na zbirožském Masarykově náměstí. Návštěvníky přilákala v úvodu V. pivních slavností myslivecká kapela Atlas z Plzně-jihu.

17.6.2012

Radnická La Boema holduje kulturnímu dění

Radnice – Janu Irvingovi se Radnicko vrylo do srdce už za studentských let, kdy sem jezdil za rekreací. To přenesl i na svou rodinu. Z Holandska, kde žili, do regionu mířili každou volnou chvíli a spřátelili se
s řadou lidí.

12.6.2012

Kristýna byla ve hvězdárně poprvé v životě

Rokycany - Hvězdárna Rokycan o páteční noci lákala k návštěvě. Prohlídka zařízení a pozorování noční oblohy, které nabízela v rámci připojení k akci Noc muzeí, měly ohlas. Část zájemců se dopravila sama, jiní si zase pochvalovali, že mezi jednotlivými dějišti zábavy pendlovala kyvadlová autobusová přeprava.

11.6.2012

Bodlák nesmí Kytičku vynechat

Zvíkovec - „Je tu atmosféra, jakou jinde nenajdete, prostě jedinečná. K tomu dobrá muzika a krásné prostředí, co chtít víc. Objevili jsme Kytičku před lety a od té doby na ní ani jednou nechyběli," uvedl Jiří Štech z Berounska. Mezi publikem jsme letos objevili i několik starostů z okolních obcí a měst.

11.6.2012

Den Radnic vrcholil oslavou založení muzea

Radnice - „Dala jsem na modlení, aby nám vyšlo počasí," usmívala se Vladimíra Gregorová z kulturního centra, mající program pod taktovkou. Zahájila ho s kapelou Ozvěny.

8.6.2012

Muzejní noci otevřou brány různé instituce

Rokycany – Velikou podívanou a řadu zážitků na dnešní večer nabízí Muzejní noc.

7.6.2012

Škole v Čechově ulici je padesát

Rokycany - Předlouhou řadu hostů by včerejší jubilantce každý mohl závidět. Přitom se nejednalo o živou bytost, ale školu. ZŠ Čechova, dříve Jižní předměstí, slavila padesátiny.

6.6.2012

Kaktusáři se pochlubili svými skvosty

Rokycany – Výstava kaktusů a sukulentů přilákala mnoho návštěvníků. Tyto skvosty přišli obdivovat i někteří studenti z místních škol.

4.6.2012

Znalci kaktusů už mají žně

Rokycany - Rokycanskou expozici můžete navštívit až do středy. Vždy do osmnácti hodin. 

30.5.2012

Letní kino v Terešově skončilo

Terešov - Zastupitelé obce se k nepopulárnímu opatření odhodlali kvůli vysokým nákladům na provoz. 

28.5.2012

Strašičtí vyžehlili 56 krojů

Strašice - Máje se v sobotu týkaly všech částí obce. Sólo patřilo Jakubu Boháčovi a Elišce Praumové. 

26.5.2012

Rokycany dají Kotli rozhlednu

Rokycany - Dominanta z roku 1895 by se měla vrátit. Rozhledna na Kotli je snem mnohých příznivců turistiky. Podporuje jej i skutečnost, že na vrcholu už jednou stávala. Od roku 1895 do 1909. Byla ze dřeva, šestipatrová a vysoká 25 metrů. Nyní si věc vzal za svou klub Svobodných demokratů Ro- kycany. Souhlas města mají, snaha získat dotaci ale nevyšla.

25.5.2012

Nábytek králů pochází z Rokycan

Rokycany - Ludvík XIV. by zajásal, stejný sekretář si totiž vybral pro pracovnu své rezidence. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT