„Akce je zasazena do druhé poloviny patnáctého století, kdy Karel Smělý táhne na pomoc svému městu Nancy, které oblehl jeho původní vlastník René II. Lotrinský. Obě strany rozehrály složitou politickou i vojenskou hru, průzkumné oddíly se pohybují široko daleko, a právě zde začne náš příběh,“ uvedl jeden z organizátorů Miloš Kadleček.

V sobotu od 15 hodin se tedy mohou návštěvníci těšit na bitvu mezi průzkumnými oddíly Karla Smělého Burgundského a hlídkovým vojskem Reného II. Lotrinského. Celodenní doprovodný program se bude týkat jak šermířských, hudebních a tanečních vystoupení, tak i ukázek dobového života včetně vojenského ležení, tehdější kuchyně, stráže či lukostřeleckého turnaje.

Na neděli přichystali organizátoři turnaj, vystoupení a rovněž ukázky dobového života. Chybět podle nich nebude tržiště v historickém duchu a kvalitní občerstvení.

„Klademe velký důraz, kromě zábavného a divácky poutavého zpracování celého programu, na věrohodnou historickou rekonstrukci života, dobového oděvu, zbraní, zbrojí i předmětů denní potřeby,“ doplnil další z pořadatelů Ondřej Skála.