Rokycany - „Už jsem v Pekingu, ubytovali nás v krásném hotelu v centru a na pokoji jsem s Miss from Denmark,“ říká Veronika.

Stejným letadlem jako ona z Dubaje cestovalo ještě sedm dalších soutěžících, z nichž si nejvíc porozuměla se zástupkyní Tanzánie. „V hotelu nás rozdělili na skupiny po deseti s ohledem na to, z jaké země jsme. Tudíž jsem v Europian group,“ informovala Veronika a přidala první poznatky o činnosti spojené s přípravou na velký okamžik – ať už jde o fotografování, osvědčování znalostí módního diktátu v oblékání i líčení, konverzaci a další.


„Prosadit se mezi sto dvaceti holkami z celého světa není lehké. Každopádně ale uvidí a zažije spoustu věcí, s nimiž by se jinak nesetkala,“ konstatovala Veroničina maminka Alla. „Určitě se mi bude stýskat, ale už se o ni tak nebojím. Strašně rychle mi dospěla, ke všemu je taková vnímavější a umí si poradit,“ dodala a svá slova doložila: „Různým focením a předváděním by miss měly do roka vrátit náklady do nich vložené. Veronika to splnila za poloviční čas. Nečeká jen, co jí agentura připraví, ale s jejím souhlasem sama hledá příležitosti. Tak se třeba před odletem do Číny stala ve Francii tváří jedné z významných módních značek. Teď ji bude reprezentovat.“ Mimo jiné to znamená, že po návratu bude Veronika hodně cestovat a v různých prodejnách také stylovat zákazníky. Protože studovala módní návrhářství, má k tomu blízko. Od půlky října rovněž poběží nová reklama přední automobilky, a to právě s Veronikou.


Agentuře, která s ní pracuje, i jí samotné se vyplatila i propagace firmy z Arabských emirátů, s níž létá. Díky tomu si mohla vézt i osobní zavazadlo o dvacet kilo těžší. A tak Česká Miss World neměla problém ani s kolekcí šesti společenských šatů od Jany Berg. Ve zlatočerných půjde do finále. Má ale pro hlavní soutěž ještě jeden model v zásobě, který zatím nikdo neviděl. Připravila ho v rámci své profese pro volnou disciplínu. „Jedná se o dlouhý plášť variabilně proměnitelný v krátký, cosi připomínající společenské plavky a zvláštní vysoké boty,“ naznačila Veroničina maminka. Ale protože organizátoři si přáli, aby byla co nejvíce vidět postava, příliš prý toho vymýšlet nešlo.