Po společném zahájení mohl každý vyzkoušet své dovednosti nebo se mohl bavit různými ukázkami. „Všichni byli mile překvapeni, že na torzu po letos vyhořelé chatce,již stojí rozestavěná nová chata. Díky městu Hrádek, budou mít děti do konce září střechu nad hlavou," zdůraznila za sdružení Vlasta Vasková.

S dobrou náladou zhruba 150 účastníků vyrábělo suvenýry, skládalo různé hlavolamy, odpovídalo na kvizové otázky nebo dovádělo s horolezeckým lanem. Drobotina měla svůj koutek, kde měla skluzavku, trampolínku, míčky a překážkovou dráhu. Činnost zde nabízelo Klubíčku,které sdružuje maminky s dětmi zhruba do tří let.Se svojí činností se pochlubily i jednotlivé oddíly. Lákadlem byly zájmové oddíly zaměřené na rybaření ,požární ochranu, karate a policejní přípravu. Pohodu doplnilo výtvarné studio, kde si mohl nechat každý zájemce pomalovat obličej veselými barvami.

Adrenalinový zážitek všem připravil bývalý člen místního Pionýra, Richard Mošna. Od dětství se věnuje jízdě na terénním kole, na jednokole, nyní na motorce a čtyřkolce. V půlhodinové jízdě se představil jako kaskadér. Mladší děti se vozily po celé odpoledne na poníkovi, který patří jedné z maminek. Uprostřed všeho dění byl táborák ,u kterého se všichni vystřídali při opékání špekáčků.Druhá chatka sloužila jako občerstvovací stanice. Mimo výdeje uzenin, se zde podávaly koláče, ovoce, limonáda a pro dospělé káva. Celé prostranství bylo lemované vývěskami s mnoha fotografiemi z činnosti a k dispozici byly některé skupinové kroniky.

Tato událost skončila pro všechny účastníky pohodově. Část vedoucích a rodičů odvedla děti potemnělým lesem k domovům. Druhá část organizátorů vše uklidila. Byla to pěkná tečka za letní činností a veselý rozjezd do nového školního roku.