Na to, jak je letos koncipovaný, i další podrobnosti jsme se zeptali vedoucího kulturního odboru Tomáše Makaje.
„Rozhodli jsme se dát prostor místním. A tak jsme do Muzea Středních Brd, jehož expozice budou mimochodem po oba dny přístupné od 10 do 17 hodin, například pozvali rodáka Karla Dvořáka, významného grafika, ilustrátora, designera a tvůrce interiérů. Výstava jeho děl, kterou zahájí patnáctá hodina, bude průřezem celoživotní tvorbou,“ informoval. Dodal také, že o hudební doprovod dění se postarají opět Strašičtí – bratři Orcígrové a Marie Hixová.

Pro děti budou odpoledne v areálu muzea nachystané atrakce a nebude nouze ani o pobavení s historickými šermíři – Harcíři. Kromě toho pro malé v sobotu od 15 hodin ve Společenském domě chystá pohádkové pásmo divadlo Dráček. Nejen děti, ale i dospělé zve také přírodovědný kroužek do minizoo při ZŠ. Během víkendových dnů se pochlubí hlavně exotickými, ale zčásti i domácími, zvířaty.
„Do akce jsme zapojili také Muzeum autobusů,“ dodal Makaj. „Od 10 do 17 hodin po oba dny pozve nejen k prohlídce expozic, ale i vyhlídkové jízdě starými autobusy po obci.

Ve Společenském domě v sobotu program pokračuje se strašickou Pohodovkou. Zahraje od 17 hodin a posluchači se mohou těšit hlavně na modernější pojetí dechové muziky. V 19 hodin je vystřídá strašická rocková skupina Jan Pedro Rodriguez a na ně od 21 hodin naváže hard rocková kapela Tanit.
Nedělní osmá v areálu hasičárny zahájí tradiční chovatelskou výstavu, ozdobenou řadou zvířecích šampionů. Chybět nemá ani tombola a náladu pomůže dotvořit vystoupení známé dechovky Cheznovanka.

Další hudební akcí je od 16 hodin nedělní posezení na terase Společenského domu s vyhráváním strašických Peciček.
Plánované sportovní dění poněkud zchudne. Kvůli stavu trávníku na hřišti TJ Spartak se odkládá zápolení starých gard. O sobotní posvícenský turnaj trojic v nohejbalu ale diváci nepřijdou.