„Jsem na tomto festivalu poprvé a jsem mile překvapený. Rozhodně se vymyká všem těm neosobním komerčním festivalům. Lidé tady, ač třeba nevypadají, jsou milí a přátelští, nezaznamenal jsem tu zatím žádný konflikt. A navíc muzika šlape a občerstvení je chutné,“ svěřil se během nedělního odpoledne návštěvník Josef, který do okresního města zavítal z Olomouce. Doprovod mu dělala jeho přítelkyně.

Festival kromě muziky nabídl filmovou produkci, také už tradičně distra a veganskou stravu. Hosté, kteří dorazili většinou ze zahraničí, navíc využívali služeb rokycanských supermarketů a místního koupaliště. „Na návštěvnosti se konání Fluff Festu stoprocentně projevilo. Vydali jsme za dnešek šest set lístků, což by se jinak v těchto chladných dnech nestalo,“ sdělil v sobotní podvečer vedoucí plaveckého areálu Jaroslav Moravec. S účastníky festivalu nebyly podle něj dosud žádné potíže.

Stejné zkušenosti má i vedení města. „Pozemek bude předán pravděpodobně ve středu nebo čtvrtek. Předpokládáme, že vše proběhne opět v pořádku. Samotní organizátoři totiž navíc přišli s projektem Let´s leave this place as green as it was before, který spočívá v apelu na samotné návštěvníky, aby neházeli odpadky na zem, sbírali je, ukládali na sběrná místa, a to včetně nedopalků a víček od piva,“ uvedl o víkendu mluvčí rokycanské radnice Jan Engler. Pokud tedy vše dopadne stejně jako v minulých letech, Fluff Fest může rozeznít letiště i příští rok.

Na zajištění veřejného pořádku a také na plynulost v dopravě dohlíželi během akce rokycanští policisté. „Festival se obešel bez jakéhokoli narušení veřejného pořádku,“ doplnila policejní mluvčí Jana Tomková.