Rokycany Žáci gymnázia, především členové hudebního kroužku ze 2.B a sexty, se na chvíli změnili ve filmaře a herce. Natáčejí totiž snímek o své škole a učitelka Vladana Poláčková, která se na tom s nimi podílí, nás přizvala, abychom nahlédli pod pokličku zmíněného ´kuchtění´.

„Chceme naši školu více zviditelnit. Mrzí nás, že se o ní méně ví. Přitom toho tolik nabízí…," konstatoval Bohouš Vašíček. „Rozhodli jsme se tedy natočit video, aby všichni mohli vidět, jak si tady žijeme a co všechno tu máme," dodal.

„Ukazujeme vybavení školy, velice moderně zařízené učebny, ale i to, že tu máme k dispozici ateliér, posilovnu a podobně. Hlavní cílem je totiž předvedení gymnázia z úhlu našeho pohledu," zdůraznila Barbora Muffová. „Snažíme se dokázat, že nejde jenom o samé učení, ale že tu zažijeme i spoustu legrace a zábavy," objasňovala. „Zkrátka, aby všem bylo jasné, jak se tu člověk cítí," doplnil Bohouš.

V době naší návštěvy se právě nadějný školní štáb uchýlil do jídelny. Neprezentoval jen podávané dobroty a vzorňáky u stolů, ale do představování se naopak vložil s recesí. Předváděl, že ani tam se nerozpakují leckdy ´blbnout´ a že učitelé z toho pak mají ´velkou radost´. Dlužno však podot-knout, že i kantoři brali vše s porozuměním a stejně tak zprvu trochu zaskočené paní kuchařky. Jan Sobotka za kamerou měl ve finále s výkony všech protagonistů plné ruce práce a oči skoro šejdrem. „Jinak jsme ale vzorní," smála se Bára. „Rozhodně nás vytváření prezentace tímhle způsobem baví, i když některé scény dají zabrat," shodovala se v posouzení i většina zúčastněných. „Musím přiznat, že třeba písnička, na kterou tančíme, mi pořád zní v hlavě," svěřil se Bohouš. „Když se na to ale člověk pak koukne, výsledek našeho snažení je pěkný," pochvalovala si Barborka.