Stalo se tak v souvislosti s celostátní soutěží Přemyslovna sv. Anežka Česká a její doba. Haně v kategorii 5 – 9 let porota přiřkla druhé místo. Přitom posuzovala 3542 výtvarných prací zaslaných ze 437 škol.

Slavnostní předávání diplomů se uskutečnilo za účasti zástupců ministerstva školství a nechyběl ani pražský arcibiskup Dominik Duka. Součástí akce bylo také zahájení výstavy, při němž nechyběl ani Milan Knížák.

„Prostředí kláštera se mi moc líbilo, má úžasnou architekturu. Kromě diplomu a krásné knížky, do níž se mi arcibiskup i pan Knížák podepsali, mám také společnou fotografii s nimi,“ sdělila Hanina. Dodala, že se jí líbil i koncert pořádaný u příležitosti slavnostní události a zážitkem byl pro ni rovněž závěrečný raut, který zažívala poprvé.

Dceřin umělecký debut si nenechala ujít ani maminka Helena a otec malé výtvarnice Miloslav. Deníku řekl: „Impozantnost kláštera všechny dojmy jen umocnila. „Na výstavě jsme viděli spoustu pěkných prací,“ dodal, „a tím spíše jsme byli vděční Vlastě Jiravové, že své svěřence u nás, v Rokycanech, dokáže vést tak, aby jejich práce vynikly něčím navíc.“

„Sestudovali a prohlédli jsme společně spoustu materiálů,“ usmívala se pedagožka. „Chce to pěstovat v dětech nejen dovednosti a výtvarné cítění, ale hodně je i motivovat,“ uvedla.