Nestejná doba ukončení školního roku mate nejen rodiče. Ani prodejce, nevědí, na kdy chystat akce. Pokračujeme proto v mapování.

Školáci z dobřívské malotřídky se loučí už zítra. „Na pondělí a úterý jsem pro děti vyhlásila volno. Školní budovu čekají velké úpravy, stěhování nábytku začalo a s kolegy ho po víkendu dokončíme," sdě-lila ředitelka Renata Balejová.

Také ve Volduchách v pátek rozdávají vysvědčení. „Děti mají devětadvacátého a třicátého ředitelské volno, zaměstnanci jdou do práce," informovaly učitelky Helena Kalinová a Eva Polková. Uvedly také, že páťáci, kteří se v září rozprchnou do jiných škol, už si loučení se svou školičkou odbyli minulý týden formou vystoupení. Pozvali i rodiče.

Kařezští žáci zakončí školní rok přesně podle kalendáře. V pondělí předtím se ještě chystají na vítání prázdnin v podobě malování na ulici.

V Ejpovicích si děti pro vysvědčení půjdou zítra. „Obec chystá na dva první dny prázdnin tábor. Vyhlášením volna jsme umožnila žákům pobyt v něm hned od začátku," řekla Deníku ředitelka Eva Manclová. Kromě toho ve škole vypuknou opravy.

Holoubkovští kluci a holčičky si na vysvědčení počkají do úterka. „Slavnostně školní rok završíme akademií. Třicátého začne hned v osm ráno, a to v tělocvičně školy," sdělila ředitelka Iveta Vodičková.