Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu...

PLZEŇSKÝ KRAJ - Nevíte, co podniknout v sobotu a v neděli? Nabízíme vám tipy na víkend z celého regionu.

15.9.2007
SDÍLEJ:

Středověký hrad Radyně ve Starém Plzenci nedaleko Plzně.Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

Plzeňsko

Mezinárodní festival Divadlo v Plzni pokračuje až do neděle svým hlavním programem. V sobotu přivítá patnáctý festivalový ročník divadelníky z České republiky, SRN, Norska, Lotyšska, Litvy a Finska. V neděli oficiální část festivalu vyvrcholí inscenací Čechovova Ivanova v nastudování Slovenského komorného divadla z Martina a Žebráckou operou od Brechta a Weilla v provedení maďarského souboru Bárka Színház.

Haydnovy hudební slavnosti nabízejí v sobotu od 10.30 hodin koncert v Nebílovech a od devatenácti hodin ve Spáleném Poříčí. V neděli od půl jedenácté dopoledne vystoupí německý Camesina Quartet v zámku v Příchovicích a od sedmnácti hodin barokní soubor Ave Musica v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích.

Radoušovy hry se konají tuto sobotu od 13 hodin na hradě Radyně u Starého Plzence. Představí se skupiny historického šermu Lorika a Gloria, folková skupina 7 nedostatečných, folklorní soubory Úslaváček i Radost či tanečníci Octavius.

Doubravecký den se koná v sobotu od 10 hodin v Lobezském parku v Plzni. Zahrají skupiny Fleky, Negativ, Zatrest, Demoliční četa, Na starý kolena band a Relaxis, od 21 hodin vystoupí Banjo band Ivana Mládka a o hodinu později vypukne ohňostroj.

Varhanní koncerty Jiřího Lišky můžete navštívit v pátek a sobotu od 19.15 hodin v kostele Panny Marie Růžencové v Plzni. V pátek od 12.30 do 18 a v sobotu od 10.30 do 18 se bude konat Den otevřených dveří s prohlídkou nástrojů v prodejně varhan na plzeňském náměstí T. G. Masaryka 21.

Slavnosti babího léta se uskuteční o víkendu v zoologické zahradě v Plzni. Na statku Lüftnerka bude vždy od 10 do 18 hodin k vidění výstava jiřinek, dojde na tradiční vinobraní pod Vinicemi i poctu mistru polek Bedřichu Smetanovi.

Tachovsko

Auto Moto Párty se koná v sobotu od 9 hodin na letišti Kříženec nedaleko Plané. K vidění bude souboj motocyklových kaskadérů, Streetfighter show, prostor budou mít příznivci tuningu a diváci se mohou těšit na spoustu dalších atrakcí.

Na Dny evropského dědictví zve Tachov. Zpřístupněno veřejnosti bude od 10 do 17 hodin devět historických památek, ve kterých budou komentované prohlídky s průvodci v historických kostýmech. V některých památkových objektech je připraven hudební program, v několika se uskuteční různé výstavy.

Domažlická skupina Country Dědows zahraje v sobotu večer na tancovačce v restauraci Na Zavadilce ve Starém Sedlišti.

Desátý ročník okresní výstavy ovoce, zeleniny, květin, kaktusů a bonsají se uskuteční od víkendu v tachovském kulturním domě Mže. V pátek je výstava otevřena od 8 do 17 hodin, v sobotu od 9 do 18 a v neděli od 9 do 16 hodin.

170 let od svého vzniku oslaví v sobotu hasiči ve Studánce. Oslavy spojené se soutěží a lidovou veselicí začínají v 9 hodin.

Rokycansko

Lucie revival hraje v pátek a v sobotu, vždy od 20 hodin, ve Zbiroze. Podle počasí v letním kině či sokolovně.

Hasiči z Kařezu slaví v sobotu 110 let trvání. Od 14 h. mají v sokolovně výroční schůzi spojenou s prohlídkou požární techniky. Od 20 hodin pokračují taneční zábavou.

Muchův sál zámku ve Zbiroze hostí v sobotu od 17 hodin v rámci Koncertů ve stínu tří císařů Cantabile, pořad oblíbené moderátorky a zpěvačky Martiny Kociánové za doprovodu harfenistky Kateřiny Englichové a fétnistky Žofie Vokálkové.

Věneček jako karneval má v sobotu od 20 h. na programu rokycanská sokolovna. Uzavře tak letní taneční kurzy.

Pěvecký sbor Bell canto vystoupí v neděli ve 14 hodin v kostele sv. Mikuláše ve Zbirohu s koncertem duchovní hudby. Na programu jsou např. Verdiho, Smetanovy a Dvořákovy skladby.

Mirošovské posvícení zpestří v neděli od 9 do 17 hodin mimořádné prohlídky zámku. Ty oživí historické tance v dobových krojích či řemeslný jarmark.

Chebsko

Houbařská výstava, kterou už dvanáctý rok pořádá kynžvartská pobočka České mykologické společnosti, se koná v sobotu a v neděli v budově Správy CHKO Slavkovský les naproti Hotelové škole v Mariánských Lázních. Návštěvníci, pro které je připravena i ochutnávka houbových specialit, mohou úlovky mykologů obdivovat od 9 do 17 hodin.

Slavnost XIX. Lubský podzim se v sobotu a v neděli uskuteční na Autoparku v Lubech. Jarmareční atrakce a lunaparky doplní v sobotu ve 20 hodin taneční zábava, při které v tamním městském kulturním středisku zahraje skupina System.

Podzimní ročník rybářských závodů se na sobotu od 7 hodin chystá na rybníku Riviéra ve Velké Hleďsebi u Mariánských Lázní. Pro účastníky v kategoriích dospělí a děti jsou připraveny zajímavé ceny.

V rámci Evropského týdne mobility se v neděli uskuteční od 14 hodin v Domě dětí Sova v Goethově ulici v Chebu sportovní klání nazvané Odpoledne v sedle aneb S kolem proti nudě. Soutěž ve znalosti pravidel silničního provozu doplněná netradičními úkoly je určena rodinným kolektivům.

Minigolfový turnaj pro veřejnost pořádají v neděli v areálu v Břehnické ulici v Chebu hráči TJ MG Cheb. Akce zahajuje ve 14 hodin a soutěžit se bude ve všech kategoriích. Nejlepší účastníci budou odměněni poháry.

Karlovarsko

Na country zábavu do karlovarské restaurace Meteor jste zváni v sobotu od 20 hodin. K poslechu a pohodě zahraje skupina BANDAzKA.

Originální kubánskou a latinskoamerickou hudbu s příměsí jazzu, funku a reggae v podání ohnivě temperamentní kapely Atarés si můžete vychutnat v pátek od 20.30 hodin v karlovarském klubu Imperial.

Pokud byste raději dali přednost tvrdší muzice, pak jste zváni do hospody U Lípy ve Velichově. V sobotu od 19 hodin tady zahrají kapely Boron, Kapybara a Jararaca.

15.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Žáci z Mirošova a Dýšiné se včera setkali na dětském dopravním hřišti.
14

FOTO: Doprava láká

K VEČERNÍMU TRÉNINKU  v Lucernu nastoupil s krytem na obličeji i David Limberský, podle slov trenéra Pavla Vrby však k utkání nominován nebude.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Naši prvňáci ze Základní školy ulice Míru

Rokycansko - Představujeme prvňáčky z Rokycanska 

Opustili nás

Rokycansko - V minulém týdnu nás opustili další občané

Michaela Janová napekla Zemanovi švestkové koláče

Břasy – Pro dnešní příjezd hlavy státu do Břas je vše nachystáno. Miloše Zemana přivítají odpoledne v letošní Vesnici roku Plzeňského kraje švestkovými koláči, přelitými mákem.

Kuželkáři zvládli drama s Interem

Rokycany – Kuželkářská interliga je o šesti elitních českých týmech mužů a stejném počtu mužstev ze Slovenska. Ti nejlepší z obou států se stávají mistry svých zemí. V Jiráskově ulici se v sobotu potkali obhájci titulů z uplynulé sezony.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení