Na prosluněné nádvoří areálu nejprve dorazil ženich v klobouku a fraku. Užíval si mohutný potlesk přátel a personálu zařízení na severu Rokycanska. Vzápětí se stejného aplausu dočkala nevěsta ve fialové róbě a se závojem. „Paní Hana sem přišla z Volduch před dvěma lety a byla to láska na první pohled. Ovšem pár prý se znal už ze školních lavic,“ konstatovala starostka obce a zároveň vedoucí sociálního úseku Ester Laláková.

Už na první pohled nevýslovně šťastnou dvojici poslal na společnou pouť životem radnický místostarosta Jaroslav Vonásek. „Jsem spíše na ty venkovské svatby. Už jsem byl na Biskoupkách, ve Vejvanově a chystám se za čtrnáct dnů ke zřícenině Libštejnu. Tady jsem si musel dát záležet, protože tolik hostů jsem dlouho neviděl,“ prohlásil zástupce státní moci. Po nezbytné výměně prstýnků a premiérovém manželském políbení nebral zástup gratulantů konce. Přece jen jsme ale stačili pár oslovit s otázkou, zda si termín vybrali podle královského páru ve Velké Británii. „Tak to určitě ne. My už jsme si datum zvolili v prosinci a Kate s Williamem nás okopírovali,“ kroutil rezolutně hlavou Jiří. Radost mu udělali bývalí spolunájemníci z rokycanské bytovky. „Neměl to chudák moc lehké, protože žil jenom s mámou,“ zavzpomínal Dušan Mastný a přizvukovali mu manželé Patejdlovi.
Scénář slavnostního aktu obsahoval i církevní obřad. Představitel zbirožské farnosti Dariusz Gebala požehnal manželům a vedení DSS pro ně i další uživatele přichystalo raut. Vlastní veselka se až v podvečer týkala kromě protagonistů i jejich rodinných příslušníků. Do nedalekého hotelu vezl dvojici speciálně opentlený terénní vůz.

„Jirka k nám kdysi přišel z Kříší. Rád maluje a uvádí všechny naše kulturní pořady. Vztah mu viditelně svědčil a logicky vyústil před oltářem,“ nechal se po přípitku slyšet ředitel DSS Petr Kounovský. Teď usilovně přemýšlí, jak co nejrychleji dostavět objekt v sousedních Kozojedech, kde bude pár žít společně.