Tak tomu bylo při velkém koncertu v Rokycanech, pořádaném v rámci festivalu Jazz bez hranic, kde 4TET také vystupoval.

Čtyřem postavám elegantního zjevu, oděným v gala, černé dlouhé kabáty a klobouky nevyjímaje, stačilo udělat promyšlenou grimasu či gesto, tiše něco pronést a výsledek byl zaručený. Suchý, a rozhodně neotřelý, humor 4TETu otřásal bránicemi přítomných. „To jsem si zvedla náladu. Tak jsem se dlouho nenasmála. A ten zpěv…, jsou vynikající,“ konstatovala třeba Eva Blatská.

Nebyla sama, koho minikabaret v podání 4TETu, s důrazem na nádherně sladěný pěvecký výkon, nadchl. „Být přímým svědkem toho, co čtyři tak vynikající zpěváci umí se svým hlasem, je jedinečný zážitek. Navíc, jejich hudební nápady jsou nedostižné,“ mínil Tomáš Slabý.

„Jestli se ptáte, kam na ty nápady chodíme, tak stručně řeknu, ke mně,“ jako v odpověď nadhodil z jeviště Jiří Korn. „Mám pořád uklizeno, tak návštěvy mohou přijít,“ dodal. Publikum mu ale tuhle pravdu moc nevěřilo a obrátilo ji v žert. K jazykolamům a obtížným hlasovým přechodům ve skladbách čtyřteťáci vysvětlovali: Jiří to píše stále těžší a obtížnější a než se tou melodií prokoušeme, tak nám to trvá dlouho,“ přiznali a přidali názornou ukázku ze zkoušky.

Následovala další bouře potlesku. „No to je krásné, připomíná mi to vystoupení na Kubě, kdy stál celý amfiteátr,“ dodal šéf party. Aby efekt zopakovali i v Ro– kycanech, shlukli se zpěváci do kroužku a zazněla hymna. Na malý trik lidé rychle zareagovali. K těm, co už předtím stáli, se přidali všichni a vlastně už tak, s malými pauzami, vydrželi až do konce programu, v němž ve speciální úpravě zazněla řada hitů.