Pořádaná je v rámci rokycanských koncertů vážné hudby, jenže tentokrát se dějiště přesouvá do Prahy! Dějištěm se stane Týnský chrám. Jiří Hošek, který je organizátorem koncertního cyklu v okresním městě, domluvil pro tentokrát prostor Týna, protože v něm od r. 1427 jako farář působil Jan Rokycana.Účastníci se mohou těšit na vystoupení Pražského katedrálního orchestru pod vedením Josefa Kšice a smíšeného pěveckého sboru Cantate Rokycany, řízeného Jiřím Frolíkem. Na programu budou skladby Dvořáka, Mozarta, Haydna, Seegera a dalších.

„Těšíme se na sobotu moc. Zpívat v Týně bude nesporně zážitek. Akustiku chrámu sice neznám, ale co jsem se poptával, je dobrá,“ uvedl za Cantate sbormistr Frolík. „Na repertoár jsme zařadili muziku autorů, která se nějak k Rokycanům váže či je dílem autorů, kteří k nim měli vztah. Předneseme třeba skladbu Václava Šantory, jednu z Biblických písní Antonína Dvořáka, zařadíme i leccos ze staršího období – od renesance po romantismus – a z nových autorů jsme vsadili na Lukáše,“ dodal.

Na akci jsou vypravovány čtyři autobusy. „Jeden – hlavně s Cantate – vyjede už dříve. Ostatní v 15 hodin. Místo v nich ale už není. Je však ještě šance lístky na koncert získal, ovšem už bez dopravy. Pár je jich k mání v informačním středisku,“ uvedla Vladimíra Vídršperková z odboru kultury MěÚ. Koncert zahájí 18. hodina.