Muzika napsala o víkendu dvacátý díl a přilákala do hrádeckého letního amfiteátru stovky diváků. Mezi nimi byl i náš dlouholetý před– platitel Karel Kugler. Díky jeho věrnosti mu Deník zajistil výhody VIP hosta. Záleželo jen na něm, jak jich využije.
„Od začátku mám celotýdenní a také celoroční předplatné. S Deníkem začínám den, musím ho mít ráno k snídani,“ žertoval, „a než se jím proberu, dobrou hodinku to nejmíň trvá,“ vyprávěl.

„Když jsem zjistil, že jako předplatitel mám šanci dostat se přes ABO bonus na festival a získat zajímavé postřehy třeba i ze zákulisí, potěšilo mě to. Folk a country mám rád, ale vybírám si interprety,“ uvedl. Z prvního, tedy pátečního, koncertu se nejvíc těšil na Vlastu Redla a pak Spirituály. Chtěl se poznat také s Jaroslavem Samsonem Lenkem.

„Je tu fajn atmosféra a vzal jsem si s sebou i posilu,“ informoval při akci. „V sobotu je mému vnukovi Janu Čadovi čtrnáct, tak jsem ho vzal s sebou. Má to jako první dárek k narozeninám,“ prozradil výherce. Dodal, že ´mladému´ se líbila Pavlína Jíšová s dcerou. „Na to konto Honza pronesl, že by mohl začít zpívat s mámou. „Na nic ale nehraju,“ usmíval se, „to byl spíše vtip. Písničky, co tu slyším, jsem moc neznal, ale líbí se mi a pohoda, co tady vládne, je fajn,“ hodnotil oslavenec.

„Výborné jsou také ty vtipné průpovídky, které vždycky jako předěl mezi účinkujícími přidá Samson s Urbancem. Leccos o kamarádech napovědí a pobaví,“ hodnotil pan Václav. „Dočkal jsem se tu i překvapení,“ podotkl, „vystoupení bývalého středočeského hejtmana Petra Bendla. Zpívající a na kytaru hrající politik je zvláštní kombinace. Ale role písničkáře mu sedla. Zvládl ji i přes dramatický vstup provázený pádem,“ mínil.

Zatímco na scéně střídal jeden interpret druhého, v zákulisí se pohybovala řada dalších zajímavých lidí. Mezi nimi třeba Aleš Háma. „Zastavil jsem se tu za klukama. Všechno to jsou skoro kamarádi – Samson, Ivan Hlas, Vlasta Redl… Navíc jsem spojil Muziku s rybařením,“ objasňoval. „Bral jsem to přes Chrást k Darové. Jezdím často na Berounku, mám ji rád,“ vyznal se. Přímo k našemu kraji se také váže jeho největší rybářský úspěch. U Spáleného mlýna chytil svého královského – devadesáticentimetrového – úhoře.

Více přímo v Deníku.