Pro místního sběratele Václava (příjmení uvést nechtěl kvůli případným nezvaným hostům) má ovšem nevyčíslitelnou hodnotu.
„Jsem na tuhle relikvii hodně pyšný,“ přiznal starší muž, který obálku vybojoval v aukci. Obálku krasopisně nadepsal autor dopisu v roce 1930 a odeslal ho ze Švýcarska do jižní Ameriky. „Pozoruhodné je, že zvolil přepravu létajícím člunem. Strojem s dvanácti motory, který mohl pojmout až 130 pasažérů. Absolvoval pouze jeden okružní let a tím jeho éra skončila. Vystaven byl pak v drážďanském muzeu, jenže před koncem druhé světové války byl člun při bombardování města zničen,“ konstatoval muž, orientující se na leteckou poštu.

Samotná dopisnice byla ve Fridrichshafenu opatřena dvěma razítky (odborně jde o kašety) a další cenný štempl dostala v Brazílii. Listovní zásilka se vrátila přes Spojené státy americké do Evropy a před pár lety ji získal šťastný majitel z našeho okresního města!
V předsálí sokolovny toho bylo při víkendové výměnné akci k vidění více. Domácí nadšenci přivítali i kolegy z Plzeňska nebo Berounska. Rádi by svoji členskou základnu omladili a zvou nováčky třeba dnes. Po osmnácté hodině do salonku sokolovny v prvním patře.