Devadesátiminutová šou Heleny Vondráčkové s přídavkem a následným ohňostrojem udělala v sobotu před 22. hodinou tečku za Liblínskými slavnostmi 2015. Akcí, při které si přišli na své milovníci různých žánrů.

„Začínali jsme ale duchovním zastavením. Maši svatou v poledne celebroval koordinátor péče o nemocné a seniory v plzeňské diecézi Jiří Barhoň," uvedl ředitel Domova sociálních služeb (DSS) Petr Kounovský. Se starostkou obce Ester Lalákovou sestavil scénář, obsahující například výstavu obrazů Václava Šafra. Umělec se věnuje právě Liblínu i nedaleké zřícenině Libštejna.

Na pódiu v areálu zámku zněla nejprve dechovka Pavla Saka. Po ní se prezentovali obyvatelé DSS a za doprovod zvolili písničky patronky zařízení Heleny Vondráčkové. Ta už dorazila s předstihem a když slyšela své melodie, vyrazila s Kounovským na parket.

Potlesk na otevřené scéně sklidili malí hasiči z Němčovic, zaujal hlas Báry Zemanové nebo muzikálové hity v podání pražských sólistů.

Dění gradovalo a před recitálem patronky to měli motoristé složité s parkováním. „Největší odměnou je perfektní atmosféra a nadšení stovek fanoušků. Nezapomněli na nás politici, představitelé kraje nebo starostové. Osobně mne maximálně potěšily rozzářené oči našich seniorů," dodal Kounovský.