O zmíněný hudební zážitek, stejně jako o možnost obdivovat během teplých měsíců svatostánek jakožto kulturní památku, se postaralo sdružení Krásné Mešno. Dalo návštěvníkům i příležitost dozvědět se spoustu zajímavostí také o obci a jejím okolí celkově. Otevření kostela veřejnosti totiž doplňovala výstavka o starých časech a zápisy v kronice svědčí o tom, že ti, co dorazili, toto skloubení považovali za výborný nápad.

Kromě toho se ocenění dočkala i nová informační tabule poblíž vlakové zastávky, která rovněž ´prohlédla´. A to doslova, protože její okna se po letech zase jen lesknou, a navíc je nestíní archy vylepených zpráv. „Zastávku máme v obci od roku 1950 a zaslouží si, aby vypadala dobře. Polepená okna tomu neprospívala,“ konstatovala Marie Musilová. Mešenští se proto rozhodli zprávy přesunout na informační tabuli.

O její výrobu se postaral sponzor, který ale nechce být jmenovaný. „Našli jsme vhodné místo a upravili je. Ladislav Léba posekal prales kopřiv, Miluše Zemanová se pustila do jejich odvážení, Dana Procházková s dcerou Deniskou zase do vysazování zeleně,“ vypočítávala Musilová. Sama, coby organizátorka, nezůstala stranou a zapojila i syna Petra s vnučkou Katkou. Přidala se Kristýnka Suchá, Věra Ešnerová s Petříkem, zalévání si vzala za své Jirka Soukupová a údržbu Dana Šišková. Tabuli postavili další. „Když se lidé domluví, všechno jde,“ míní Musilová.