Ústředním exponátem, jež i s odkazy zaujímá více než polovinu místnosti, je devadesát – čili jedna a půl kopy – stříbrných pražských grošů. Nalezli je v rámci průzkumu před výstavbou centra hasičů v rokycanské Komenského ulici archeologové pod vedením Pavla Vařechy.

Návštěvníci se ale v muzeu seznámí i s dalšími významnými poklady z Rokycanska. Například s podmokelským zlatým pokladem, objeveným roku 1771. Jedná se o keltské duhovky, nalezené v bronzovém vědru. Vážily asi čtyřicet kilogramů a původně jich mělo být pět tisíc. Zachovalo se však 4260 mincí.

„My máme v Rokycanech všechny,“ ukazoval na kotlík s lesklým obsahem autor expozice Aleš Česal. „Ovšem, jsou jen z moduritu,“ usmíval se trochu posmutněle. Dodal, že jedna z podmokelských mincí je k vidění v Plzni, dvacet v Národním muzeu v Praze, dvě v Křivoklátě, další v Drážďanech a jiných muzeích světa.

Část expozice je věnována také kolvínskému stříbrnému pokladu bavorských feniků. Poslední oddíl je potom zadaný pro vrch Žďár. Prezentuje se bronzovým pokladem, který se tam našel. Podle pověstí je ale Žďár horou plnou pokladů a některé z těchto bájí muzeum návštěvníkům také předkládá.

„Všechny poklady jsou úžasné,“ hodnotil třeťák Vojtík Krýsl. „Nejvíc se mi ale líbí ten z Komenského ulice. Zaujaly mě i zachované zbytky látky ze sáčku, v němž byl uložený. Většinou zpráchnivějí, ale tady ne,“ obdivoval.