„Tato kapela vznikla na základech punkového Požáru mlýna. Nyní hraje vynikající ska s vtipnými texty,“ uvedl Aleš Sklenář, který festival za podpory rokycanské radnice organizuje už potřetí.

Další účinkující – funky skupinu Buster Nixon, vedenou Vaškem Křivancem, který stál u zrodu legendární Burmy Jones – považuje Sklenář už za stálici minifestivalu. „Tato kapela se třemi zpěvačkami a špičkovým zpěvákem vystupuje na festíku od jeho začátku,“ vysvětlil Sklenář.

Dalším vystupujícím bude skupina, která zatím nemá název a kterou založil bubeník hořovické Hroší Farmy Míra Lahoda. Organizátoři pozvali také hip–hopovou Property Company, jejíž členové navštěvovali rokycanské gymnázium, či rokycanský Budulínek.

Skvělý zážitek slibuje také vystoupení skupiny dětí slavných otců – trip–hopové formace Gang Ala Basta, vedené Michalem Pavlíčkem ml., synem známého kytaristy. „Skupina se proslavila nejen skvělým a netradičním soundem, ale i jako předkapela legendárních Massive Attack,“ vysvětlil Sklenář. Konec večera bude patřit technu v podání DJ Tomicze.

V předchozích dvou ročnících vystoupilo na Rokycanském festíku patnáct kapel, kromě už zmíněné kapely Buster Nixon např. Fast Food Orchestra, One Night Band, Natálie Kocábová & co., Hewer, LSD a další.

Vstupenky na akci, za níž lze do klubu přijít už v 16 hodin, lze pořídit v okresním městě ve Fit&Baru v Dělostřelecké ulici a v baru U Habakuka v Gottliebově ulici.

Šest lístků ale můžete vyhrát, pokud budete v příštích dnech sledovat kulturní servis Rokycanského deníku.