VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O postupu recitátorů do kraje je rozhodnuto

Rokycany - Na devadesát recitátorů ve věku od pěti do patnácti let se v rámci okrskové olympiády s viditelnou chutí dalo do soutěžení. 

9.3.2012 3
SDÍLEJ:

Soutěži mladých recitátorů byl vyhrazený Dům dětí a mládeže. Protože se ctitelů literatury a přednesu sešlo na devadesát, jejich klání se odvíjelo na více místech současně. Starším umělcům patřil například tělocvičný sál. Na snímku je zachycená pouhá částFoto: Deník/Božena Šopejstalová

 Jedno měli společné snahu podělit se o radost plynoucí z literárního díla. Do boje se pustili v několika kategoriích. S těmi z nich, které v nulté, první a čtvrté (nejstarší) skupině porota vzhledem k podanému výkonu označila za nejlepší, už jsme včera seznámili. Dnes přidáváme jména zbývajících. Tedy vítěze druhé a třetí kategorie.

Mezi čtvrťáky a páťáky z různých škol okresu, jež navzájem zápolili v rámci druhé kategorie, nebylo lehké roz- hodovat. Utkalo se jich totiž 22! Porotě ve složení Renata Chodorová a Eva Mikešová se v tomto případě zejména líbil výkon Veroniky Štolcbartové (ZŠ Mirošov), Alberta Pech- mana (ZŠ Stupno) a Lucie Aubrechtové (ZŠ Mirošov). Vzhledem k tomu, že do dalšího kola mohou postoupit jen dva, reprezentovat region v krajské olympiádě porota vyslala Veroniku s Albertem.

Ve třetí skupině poměřovalo um 14 kluků a děvčat ze 6. a 7. tříd. Vítěznou trojicí se v tomto případě stali Jakub Vlach (ZŠ Mirošov), Magdalena Hlaváčková (zastupovala ZUŠ Rokycany) a Kateřina Černá (ZŠ Radnice). Jakub s Magdalenou pak navíc dostali šanci, aby hájili ´barvy´ Rokycanska v kraji.

Co se týče výběru textů od porotců zaznělo: „Osvědčená klasika ve volbě děl zatím stále převažuje. Objevoval se ale už i přednes nových a docela zajímavých věcí,“ hodnotila Chodorová. „Právě na to by měli všichni, co postupují dále, vsadit. Nezvyklé vždycky oproti několikrát slyšenému více zaujme,“ konstatoval Daniel Mikeš, předseda celé poroty.

Pro doplnění znovu přidáváme už včera zveřejněná jména dalších recitátorů, kteří zasáhnou do bojů v Plzni. Nultá kategorie předškoláčků a prváčků není postupová. Za první, což jsou druháčci a třeťáčci, plzeňské klání absolvují Michaela Schwarzová (ZŠ ulice Míru) a Šimon Kotalík (ZUŠ Rokycany). Z nejstarších (8. a 9. třída) naproti tomu porotci vybrali Magdalenu Antonovou (ZUŠ Rokycany) a Lucii Čermákovou (ZŠ Strašice).

Autor: Božena Šopejstalová

9.3.2012 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení