Peníze do oblastí, které zasáhly ničivé povodně, poputují i z Kraslic. Pořadatel letošního ročníku Rockových sadů chce uspořádat sbírku mezi diváky a samotnými kapelami, jako tomu bylo při záplavách v roce 2002. „Uvidíme, jestli na to fanoušci a členové kapel uslyší. Já osobně s těmi lidmi cítím. Je potřeba jim v tak těžké situaci pomoci, i kdyby se jim poslalo třeba jen několik tisíc,“ uvedl pořadatel festivalu Jan Zmrzlý.

Při letošním, sedmém ročníku, který se uskuteční 8. srpna v Městských sadech v Kraslicích, se fanoušci mají opravdu na co těšit. Hlavním tahákem totiž bude obdivovaný kytarový mág, skladatel svérázných hříček i autor introvertních rockových opusů, stejně jako melodicky silných, působivých balad, skladatel symfonické a scénické hudby Michal Pavlíček, který v současné době vydává dvě nová CD. „Původně měl vystoupit ve dvaadvacet hodin. Kvůli časovému zaneprázdnění jsme ale museli jeho vystoupení přeložit už na osmnáctou hodinu,“ podotkl Zmrzlý.

Kapela Motorband, ve které dříve zpíval Kamil Střihavka, bude dalším zajímavým hostem. I ta nedávno dotáčela nové CD v Německu.
Další zajímavou formací je Magma, v níž působil Petr Kolář, a kapela Satisfucktion, která při Rockových sadech již hrála a vysloužila si nebývalý ohlas zejména výkonem zpěváka. „Na své si přijdou i příznivci trash-metalu, neboť pozvání přijala liberecká skupina V.A.R., která také natočila nové CD a oslaví 20 let,“ pokračoval pořadatel.

Pro mladší generaci pak vystoupí kapela Znouzectnost. „Tradičně nebude chybět skupina Seven s Honzou Kirkem Běhůnkem. Ta představí nový hudební nosič, na němž nejsou instrumentální skladby, nýbrž jsou všechny zpívané.“

Při Rockových sadech se představí i regionální formace, a to kraslický Crom, který se připravuje na vydání první oficiální desky. Dalšími hosty jsou hardrocková formace Invar, 3 Brats a Kato ze Sokolova s frontmanem Karlem Ivanem ex Tuborg. „Letos se mi nepodařilo sehnat silného sponzora, abych mohl pozvat další zvučná jména české rockové scény. I tak si myslím, že program je pestrý a na pódiu městských sadů se představí řada velmi kvalitních muzikantů. Doufám proto, že přilákají fanoušky, aby vytvořili skvělou atmosféru,“ doplnil Zmrzlý.