VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Planeta 3000 nadchla Rokycany

Rokycany - Novou perspektivou nahlédli žáci na známá místa české země.

20.1.2011
SDÍLEJ:

Rokycanská sokolovna hostila představitele projektu Planeta země 3000, kteří si pro děti základních a středních škol připravili přednášku s moderními interaktivními prvky. Foto: Deník/ Klára Mrázová

Rokycanská sokolovna včera 20. ledna,praskala ve švech. Desítky místních i přespolních žáků zde vyslechly přednášku na téma Česká republika – země známá neznámá.

Unikátní projekt Planeta země 3000 už poosmé zavítal do Rokycan, aby netradičním způsobem představil tentokráte krásy Čech. Vedoucí týmu Marie Friedrischková k aktuálně probíhající přednášce sdělila: „Vždy se snažíme informace studentům podávat zábavnou formou. A myslím, že se nám to daří. Máme k dispozici tři projektory, na kterých promítáme poutavé fotografie a videoprojekce. To kombinujeme s živými výstupy moderátorů.“ Po promítání následuje diskuze, kde mohou žáci sdělit svoje zážitky nebo klást všetečné otázky. „Pro mne je tato část důležitá. Stejně jako zpětná vazba od pedagogů. Mají objetivnější přístup a mohou nám pomoci ke zkvalitnění celé prezentace,“ dodává Friedrischková.

Na zajímavý výukový program přijela také jedna mimoregionální Základní škola Kozojedy. Tamější učitelka Radmila Karlíčková si program pochvalovala: „Dětem se vždycky výuka líbí. Dá se řici, že je to pro ně zážitek.“ Na dojmy jsme se také zeptali dvou školáků. Karel Kazda řekl: „Už jsme tu potřetí a vždycky to bylo naučné a zábavné.“ Barbora Kováříková přitakala a dodala: „Je to lepší než koukat do učebnice, interaktivní metoda se mi opravdu zamlouvá a uvítala.“

Autor: Klára Mrázová

20.1.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení