Akce vznikla jako pokračování tradice nohejbalového turnaje dvojic pro hráče na okresní úrovni, pořádaného od roku 1985 až do současnosti.  Postupně se přidaly soutěže na ruském kuželníku, střelbě ze vzduchovky a hodu šipkami. Ani na děti návštěvníků se nezapomíná a mohou získat nějakou dobrotu za hod na Moulu, pohoupat se na houpačce, zahrát si dětský kulečník, pohrát si na pískovišti či svézt se na koni. Odpoledne dnes dorazí i loutkové divadlo!

Pokud někdo není soutěživý typ, může si prohlédnout různé výstavky. Některé jsou prodejní a pořadatelé se snaží sortiment obměňovat. Letos půjde třeba o expozici fotografií, výrobky z pedigu, keramiky, šperků, ozdob. Pro  ty nejmenší je připraveno malování či modelování.
Zábava je připravena na venkovním parketu. Po desáté hodině tu dění odstartuje dechová hudba Pohodovka ze Strašic a vystřídají ji šermíři ze skupiny Harcíři nebo tanečníci z folklorního souboru. Pozornost určitě vzbudí malí hasiči z Němčovic a po nich mistr světa v práci s bičem. Švejk Band připomene písničky ze šantánů a hospůdek.

Výhra vždy potěší, a proto na závěr dne budou slosovány prodané vstupenky. Magnetem je opět metrákový pašík, ale zajímavé jsou i další ceny,  darované sponzory. Právě těm patří velký dík, neboť jedině díky nim je možno letní slavnosti pořádat v této podobě. Něco zbude i pro organizátory – Sportovní klub a Sbor dobrovolných hasičů v Kornaticích.
O tečku za 28. ročníkem se postará od 21 hodin taneční zábava, tentokrát za doprovodu Sifonu.