Hned v pondělí přijdou školáci z Masaryčky besedovat se spisovatelkou Ivou Procházkovou. Do tradičního malování na chodník už se přihlásili kluci a děvčata z mateřinek, školních družin i zvláštní školy.

Školáci základních škol, studenti gymnázia i žáci odborných učilišť si nejen prohlédnou knihovnu, ale budou si povídat o kuchařském umění i o tom, že o jídle nejsou jen kuchařské knihy. Ti mladší proberou jídlo v pohádkách, starší si vyzkoušejí práci s textem.

Ve čtvrtek odpoledne, od 13 do 16 hodin, se v malém sálku dětského oddělení sejdou malí výtvarníci. Knihovna pro ně ve spolupráci s Domem dětí pořádá akci Leporelo aneb Namaluj si vlastní knihu.

V pátek se v knihovně bude konat malá slavnost. „Pozvali jsme na setkání deset nejstarších čtenářů,“ prozradila knihovnice Jana Frühaufová.
Týden knihoven pamatuje i na dospěláky. V informačním středisku mohou využít jednu hodinu práce na internetu zdarma.

„Nabídku mohou využít dospělí čtenáři po předložení čtenářského průkazu, rodiče na mateřské dovolené, seniorům je určena základní instruktáž Nikdy není pozdě a dlouhodobě nezaměstnaní nebo ohrožení v nezaměstnanosti si mohou vyhledávat nová místa v databázích,“ uvedla dále knihovnice Zdeňka Plundrichová.