„Komise pro kulturu, sport a turismus připravila ve spolupráci s obecním úřadem na sobotu celodenní kulturní program pro všechny věkové kategorie. Pozvali jsme také stánkaře s uměleckými řemesly a vyhlásili jsme soutěž o nejlepší a nejchutnější posvícenský koláč. Chybět nebude ani výstava drobného zvířectva. Také nedělní posvícení bude probíhat v tradičním duchu,“ zve starosta obce Jiří Hahner.

V sobotu si od 10 hodin přijdou na své malí i velcí, a to na parkovišti u bývalého kulturního domu. Pro nejmenší vystoupí s písničkovým pořadem a soutěžemi Jana Rychterová a loutkové divadlo Štěpánky Kašparové s příběhem Práce a koláče, pro rockovou mládež je večer pozvána skupina Katr a Michal Šindelář + MPS. Vyznavači country stylu se mohou těšit na téměř hodinové vystoupení taneční skupiny SH Dance Dobřív a dále zahraje i zazpívá skupina Ahasver´s z Borku .

Snad všechny věkové kategorie osloví vystoupení břišních tanečnic a skupiny historického šermu Harcíři. V podvečer je připravena Jana Rychterová se svými šansony. Doprovodí ji houslista Vladimír Pecháček. Pak vystoupí amatérské divadlo Prašivina. Součástí celodenního programu, kterým bude provázet moderátor Českého rozhlasu Plzeň Jiří Terš, bude i soutěž o posvícenský koláč. O vítězi rozhodnou hlasováním jak diváci, tak odborná porota.

Místní organizace ODS připravila na sobotní odpoledne koncert duchovní hudby v místním kostele. Celé nedělní dopoledne bude na pozemku místní hasičárny vyhrávat Cheznovanka. Po oba dny pořádají místní chovatelé v hasičárně výstavu drobného zvířectva. V zasedačce mateřské školy mohou zájemci navštívit výstavu věnovanou toulkám po strašických památkách a koncepci rodícího se muzea.

„Příprava této dvoudenní akce byla hodně náročná. Doufám, že se lidé budou dobře bavit a povede se nám založit v obci novou tradici,“ uvedl starosta.