Pět děvčat a pět chlapců v létě absolvuje osmačtyřicetihodinovou cestu ze svého domova, než dorazí na kemp pořádaný Divokou Orlicí a Domem dětí a mládeže. Rozhodně se mají na co těšit. Zkusí si například horolezectví, sportovní střelbu, jízdu na koni nebo kanoistiku.

Kvůli nové spolupráci, kterou inicioval Pavel Hubert, přijel do Rokycan také Alžířan Abder Kader Menir. Ten se setkal s Hubertem poprvé ve Francii, kde vyvstal nápad výměnných pobytů. Jedná se zatím pouze o jednostrannou výměnu. „Pokud se nám tábor osvědčí, určitě v nich budeme pokračovat. Chtěli bychom poznat vaši kulturu a rádi bychom, abyste vy poznali naši,“ vysvětlil Menir. Alžířan rád přijal pozvání přijet do Čech, a proto včera dorazil také do Rokycan.

Pro návštěvu zdaleka bude například mírně upravený jídelníček. Jelikož všechny děti jsou muslimského vyznání, nebudou jíst vepřové maso. Vzájemného kulturního šoku se ani jedna strana neobává. Také Menir má s Čechy dobré zkušenosti a výrazná překvapení ho zde nečekala. „Za tu dobu, co jsem v České republice, se ke mně všichni chovali velice mile. Určitě jsou tu rozdíly oproti naším zvykům, ale nejsou velké,“ dodal závěrem.