Svůj um na už devátém ročníku Fluff Festu předvedlo devětadvacet kapel z celé Evropy, USA a Brazílie. „Festival jsem nevynechal ani jeden. Jde totiž o ojedinělou akci svého druhu v Čechách, ba v celé střední Evropě,“ sdělil pravidelný návštěvník Jaroslav Trnka.

O stovky kilometrů dál to měl do okresního města Jaroslav Černý, který dorazil z Ostravy. „Těšil jsem se nejvíc na No Turning Back, Maroon a Cataract. A jsem velmi potěšen, jejich koncerty nezklamaly,“ svěřil se nadšeně Deníku.

Festival však nebyl jen o muzice. Nabídl mimo jiné filmovou produkci, distra a veganskou stravu. Organizace jednoho ročníku zabere asi půl roku. „Jsme na to vždy dva. Postupně se k nám ale přidávají další lidé,“ uvedl jeden z pořadatelů.

Dnes dopoledne opouštějí areál letiště poslední fanoušci. S úklidem areálu si prý poradí organizátoři s několika dobrovolníky. „Rádi bychom se sem příští rok zase vrátili. Potíže jsme dosud žádné neměli, tak snad to vyjde,“ doufají organizátoři. Za necelých čtrnáct dní se zde uskuteční jiný festival.

Obyvatelé nedalekých domů neměli ani letos s návštěvníky Fluff Festu žádné problémy. „Aparaturu mají instalovanou na sever, takže v tomto směru prakticky nic neslyšíme,“ konstatoval Rudolf Veselý z Oseckého vrchu. Ocenil i kázeň, která na letišti panovala. Všichni účastníci dodržovali zákaz chození přes plochu, i když se jim tak cesta za hygienou výrazně prodloužila.

Spokojena musela být i pokladní areálu koupaliště v Husových sadech. Díky stovkám přespolních milovníků hudby tu v sobotu ani včera nebylo k hnutí.