VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rokycany jsou sborovou velmocí

Rokycany - Krajskou soutěž obeslaly jejich školy hned devíti sbory a členové poroty nešetřili chválou

2.4.2015
SDÍLEJ:

MEZI TY, jejichž vystoupení v rámci úterní krajské přehlídky pěveckých sborů porota zařadila do zlatého pásma, patřila i parta zpěváků z Gymnázia Rokycany.Foto: Deník/Božena Šopejstalová

Nápory vichru, občas pomrkávající i světly v sále ZUŠ Rokycany, kde se uskutečnila krajská přehlídka pěveckých sborů, se staraly i o basový hudební doprovod vystoupení. Některým účinkujícím dokonce zkomplikovaly cestu na akci.

Tomu, že přehlídka byla zábavná od počátku do konce, však konkurovat nemohly. V pestrém sledu se lidové písně v nápaditých úpravách střídaly s různě pojatými populárními skladbami i těmi duchovního rázu. Vystoupení zajímavými komentáři vtipně propojila Pavla Vitingerová, takže celek i přes neustálé přesuny vyzníval celistvě. Hlavní zásluhu na úspěchu mají samozřejmě zpěváci a ti, kteří se jim věnují. „Odvádějí výbornou práci a na dětech je vidět, že je pod jejich vedením sborový zpěv baví," konstatoval za souhlasu kolegů Josefa Bayerla a Marie Novákové předseda poroty Josef Brabenec. „Ze všech ročníků krajské přehlídky, které jsem zažila, byl tenhle podanými výkony i celkovým rázem úplně nejlepší," dodala Nováková. „Úroveň ve finální středoškol- ské kategorii pak byla úplně perfektní," zaznělo ještě. Jak byla celá přehlídka zajímavá, finále mělo skutečně strhující ráz, což vyjádřily i bouřlivé ohlasy publika.

Rokycanští gymnazisté, pre- zentující se pod vedením Vladany Poláčkové, včlenili do svého vystoupení navíc prvky show. To výborně odvedený výkon, s vysokou hlasovou kultivací a intonační čistotou, ještě vystupňovalo. Však si také vysloužili nejvyšší zlaté pásmo a pojedou kraj reprezentovat na celostátní přehlídku do Opavy.

Stejně tak svým projevem, čistým intonováním, přesnými nástupy a radostí ze zpívání zaujal tým studentů Gymnázia Luďka Pika z Plzně. I oni jsou zlatí a pod vedením sbormistryně Miriam Sudkové byli nominovaní do Opavy. Akce pak vygradovala vystoupením Da Capissima ze ZUŠ Rokycany. Ani problémy s tím, aby sbormistryně Alena Vimrová dostala kvůli následkům vichru své zpěváky ze škol v Plzni či Praze i jinde (auta měla kvůli kolabující veřejné dopravě naspěch se svážením) a trochu opožděný nástup vystoupení neohrozily. „Patří jim absolutorium. Jsou tedy samozřejmě zlatí, ale protože Opavu minule vyhráli a jsou na špici v republice, znova jsme je delegovat nemohli," objasnila Nováková.

K překvapení všech ale sbormistryně oznámila, že Da Capissimo vystupovalo naposled. Šok vzápětí zmírnila oznámením, že namísto něj je tu od nynějška těleso Armonia. Sboráci se pro přerod rozhodli při víkendovém natáčení cédéčka.

„Celkově vzato, můžeme mluvit o účastníky vhodně voleném programu, minimu intonačních nečistot…, zkrátka výrazně pěkných a se zaujetím odvedených projevech v případě většiny zúčastněných sborů," shodli se porotci. „Však se také většina vystupujících umístila ve zlatém nebo stříbrném pásu," dodal porotce Bayerl.

Ve prospěch Rokycan úspěch korunoval hlavní arbiter klání Brabenec: „V našem kraji, a asi nejen tam, jsou Rokycany velmocí ve sborovém zpěvu. Do soutěže poslaly devět výborně připravených uskupení, a to ještě mimo zůstaly přípravky," uzavřel.

S dalšími výsledky umístění Deník ještě seznámí.

Autor: Božena Šopejstalová

2.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

Pět mostů je v žalostném stavu

Plavec Šefl (na snímku) měl pozitivní dopingový test na kokain

Plavec Šefl měl pozitivní dopingový test na kokain

Hokejisté zdolali Kaznějov

Rokycansko – Hokejisté v regionu pokračovali i těsně před svátky v mistrovských bojích.

Předškoláci pustili balónky

Rokycany - Přáníčka Ježíškovi odesílaly v pátečním odpoledni z centra Rokycan desítky kluků i děvčátek z mateřských škol.

Formanova zdravice po 50 letech a heroinoví Makedonci: nejlepší videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 16. až 17. prosince 2017.

Meteorologové varují: Řidiči a chodci, pozor na náledí!

Západní Čechy - Meteorologové varují před tvorbou náledí během noci na pondělí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT